Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

University of California - Davis Extension

Kaliforniya Üniversitesi, Davis, ülkedeki en iyi araştırma üniversitelerinden birisidir. 1905’te kurulan UC Davis (Kaliforniya Üniversitesi, Davis), topluma katkı alanında 9., araştırmaya harcanan masraflar alanında da 10. sırada bulunuyor. Her yıl, 36.000’den fazla öğrenci biyoloji bilimleri, tarım, tıp, hukuk, işletme, eğitim ve diğer alanlarda eğitim alıyor.

Uluslararası eğitim ofisinin İngilizce ve profesyonel programlar (IEPP) merkezinde, öğrenciler aktif bir topluluk, arkadaş canlısı ve erişilebilir öğretim görevlileri ve kendilerini öğrencilere yardım etmeye adamış, öğrencilere en güzel tecrübeleri fırsatlarını sunan çalışanları bulacaklar.

Sıralama Bilgileri

  • Dünya sıralamasında Kültür ve ormancılık ve veterinerlik alanında 1. (QS World University Rankings by Subject 2015)
  • Araştırmaların hayata etkisi ve yer bilimleri alanında dünya sıralamasında 1. (Centre for Science and Technology Studies at Leiden University, Netherlands, 2015)
  • Araştırma merkezi 2014-15 döneminde araştırma ödüllerinde 786 milyon dolar kazanmıştır. Amerika’daki en fazla Fulbright bursiyeri öğrenciye sahip olan araştırma üniversitesi Amerika’daki en yeşil üniversiteler kategorisinde 150’den fazla üniversite arasında 2nci en iyi üniversite (Sierra magazine 2015)
  • Silikon Vadisi ve çevresinde en çok öğrencisi işe alınan üniversiteler kategorisinde 6. Sırada (Business Insider 2015) Devlet üniversiteleri arasında 7., hem devlet hem özel üniversiteler arasında 27. sırada (The Best Colleges' Top 50 Colleges and Universities in America for 2016)
  • 2013-14 döneminde en çok yabancı öğrencisi olan Amerikan üniversiteleri arasında 9. sırada (“Open Doors Report on International Educational Exchange”)
  • Biyomedikal araştırmalar alanındaki en iyi 10 merkez arasında
    (The Hartwell Foundation)
  • Ülke çapındaki araştırma üniversiteleri arasında; sadece devlet üniversiteleri sıralamasında 11., genel sıralamada 41. Sırada (U.S. News & World Report’s 2016 “America’s Best Colleges")

Konum

Kaliforniya’nın kalbinde eğitim alın.

Arkadaş canlısı ve samimi ortamıyla bilinen Davis, öğrencilere birçok seçenek sunan bir üniversite kasabası. Kuzey Kaliforniya’da bulunan Davis, San Francisco Bay Area ve Tahoe Gölü arasında kalan bölgede bulunuyor. Yarısı öğrenci ve akademik kadrodan oluşan 66.000 popülasyonuyla, Davis küçük bir kasaba hayatıyla birlikte metropollerde bulunan zengin kültürel aktiviteleri de sunuyor.

Etnik ve kültürel olarak farklılıklardan oluşan bir kampüs olan Davis yabancı öğrencilere de kapılarını açıyor. Bu farklılığı kutlamak için kampüste sürekli farklı etkinlikler ve aktiviteler düzenleniyor.

Davis’de yaşayan insanlara göre burası okula, işe gitmek ve bir aile kurmak için oldukça güvenli bir yer. Davis’te yaşayanlar, zengin ve tarımsal arazilerin göbeğinde sakin bir hayat yaşarken kısa bir sürüş mesafesi uzaklığındaki birçok farklı aktivite fırsatlarına da kolayca ulaşabiliyorlar.

Programlar

İngilizce Programları

Yoğun İngilizce – 10 hafta

8 farklı seviyede İngilizce dersleri – başlangıçtan ileri seviyeye kadar Her kurun sonunda ücretsiz TOEFL denemesi 800 puan seviyesindeki öğrenciler, kurul onayıyla birlikte Davis Kampüsünde lisans dersleri de alabilirler

İletişim ve Kültür – 4 hafta

Amerikan kültürü ve günlük konuşma odaklı bu programa yoğun ve iletişime dayalı İngilizce eğitimi almak isteyen kişilere açık Temel dersler: Amerikan toplumu ve kültürü, Kültürlerarası araştırma projeleri, Dinleme ve konuşma ve Günlük deyimler ve kullanımlar

Bilim ve Teknoloji için İngilizce – 4 hafta

Bilim ve mühendislik, teknoloji alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi alan yabancı öğrenciler ve profesyoneller için İngilizce bilgilerini geliştirmek amacıyla tasarlandı. Kritik düşünme, sözlü sunum ve kültürlerarası iletişim gibi profesyonel yetkinlikleri geliştirmek UC Davis kampüsündeki laboratuvarlara ve bölgedeki yüksek teknoloji şirketlerine ziyaretler

Küresel İşletme İçin İngilizce – 4 Hafta

İşletme bölümü öğrencileri ya da profesyonel alanda kullanım için İngilizce becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır İşletme alanındaki en iyi pratikler için farkındalık edinmek ve Amerikan iş kültürünü öğrenmek “Küresel işletme alanında gündemdeki konular” ve “Kültürler arası araştırma projeleri” gibi günlük konuları kapsayan dersler Haftalık olarak sunulan konuşma dersleri

Hukuk Profesyonelleri İçin İngilizce – 2 Hafta

Uluslararası hukuk profesyonelleri ve öğrencileri için tasarlanan bu kurs Amerika’daki hukuk profesyonellerinin kullandığı şekilde İngilizce eğitimi vermektedir Bu program Amerika’daki hukuka hazırlık oryantasyon programına oldukça güzel bir hazırlık yapmanızı sağlar

Uluslararası Eğitimciler İçin Programlar Ve Özel Programlar

Yeni yöntemler ve ilham arayan eğitimcilere özel programlar Özel programlar arasında İngilizce öğretme üzerine programlar da bulunur (TEFL)

Konaklama

Davis’te okuyan öğrencilerin 3 farklı konaklama seçeneği vardır: aile yanında kalma, oda kiralama ya da kampüs içerisinde yurtta kalma (sadece yazın). Uluslararası eğitim konaklama ofisi öğrencilere en uygun konaklama seçeneğini bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

Aile yanı konaklama: Bu seçeneği seçerseniz bir Amerikan ailenin yanında kalarak kültür ve yaşam tarzını deneyimleyebilirsiniz. Aile yanında konaklamanın birçok avantajı vardır. Yaşadığınız kültürel deneyimi diğer konaklama seçenekleriyle karşılaştırmak mümkün değildir ve hem eğitimsel hem de kültürel deneyiminizi genişletmek için de aile yanı konaklama seçeneği oldukça avantajlıdır.

İngilizce Dil Programları

Uluslararası İngilizce Programları

Bu programlar her seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrencilere İngilizce öğretmek ve onları akademik çalışmalara hazırlamak için tasarlanmıştır. Destekleyici bir atmosfer içerisinde öğrenciler ayrıca dünyanın farklı yerlerinden gelen yeni arkadaşlar edinir, böylece dünya vatandaşı olarak farklı kültürlere bakış açınız genişler.

Öğrenciler 1977 yılından beri Kaliforniya Üniversitesi, Davis’e İngilizce eğitimi almak için gelmektedir. Kaliforniya’da hayallerini gerçekleştiriyorlar ve geleceklerine yatırım yapıyorlar. Burada aktif bir toplulukla, cana yakın ve ulaşılabilir profesörlerle, yardımsever çalışanlarla karşılaşacaksınız.  

Kaliforniya’nın kalbinde yer alan UC Davis, eyaletin başkentine, Tahoe Gölü’ne, Kaliforniya’nın şarap kasabasına ve San Francisco Bay Area’ya oldukça yakın bir yerde bulunuyor. Gelin ve Kaliforniya’da eğitim alın. Hayatınız boyunca unutamayacağınız hatıralar biriktirin ve güzel bir eğitim alın.

Yoğun İngilizce – 10 Hafta

10 haftalık bu yoğun İngilizce programı yıl boyunca sunulmaktadır ve 8 farklı eğitim seviyesinde toplam 220 saatlik bir sürede verilmektedir. Akademik, profesyonel ve sosyal amaçlarla İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için idealdir.

Bu programa kaydolabilmek için katılımcıların en az lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.

IEP (Yoğun İngilizce Programı) Misyonu

UC Davis’in uluslararası eğitim merkezinde sunduğu yoğun İngilizce programı dil becerilerini akademik, profesyonel, sosyal ya da bireysel amaçlarla geliştirmek isteyen kişilere yüksek kalitede eğitim sunar. Bu program pozitif ve zengin bir kültürel deneyim sunarak öğrencilerin bilgisini, farkındalığını, kritik düşünme becerilerini geliştirir ve onların küresel dünyada birer lider olmasına yardımcı olmaktadır.

IEP Programı

8 seviye – başlangıçtan ileri seviyeye kadar

Yerleştirme sınavıyla seviye belirleme

Haftalık 21-22 saatlik eğitim, bunun içinde 2 saatlik MRC’deki kişisel çalışma programı da dahildir

Az sayıda kişiden oluşan sınıflar (ortalama 12-18 kişilik sınıflar)

Her seviyenin sonunda ücretsiz TOELF deneme sınavı

Oldukça yetenekli ve deneyimli eğitmenler

UC Davis öğrencileriyle birlikte günlük kültürel ve sosyal aktiviteler

Vize, TOEFL denemesi ve TOEIC sınavı (ücretlidir)

Gitmek isteyenler için hafta sonu gezileri:  Yosemite National Park, Napa Valley, San Francisco ve Los Angeles

Birçok seçmeli ders arasından seçim yapabilirsiniz:

Orta ve ileri seviyede TOEFL hazırlığı

Günlük kullanımlar ve deyimler

Kelime zenginleştirme

Gönüllülük deneyimi

Toplum içinde konuşma becerileri

İletişim becerileri

İşletme iletişimi sınıfları

Telaffuz

Akademik dinleme

Film çalışmaları

Drama ile İngilizce

Amerikan kültür ve toplumu

İleri seviye medya ve tartışma

Temel dersler seviyeye göre değişmektedir, bunlardan bazıları:

Dilbilgisi

Kompozisyon

Okuma ve kelime

Dinleme ve konuşma

Kritik düşünme

Amerikan Öğrencilerle Birlikte Eğitim Alın

Onay alındıktan sonra, 800 puan seviyesindeki öğrenciler UC Davis’ten 1 ya da 2 kredilik lisans dersi alabilirler. Üniversite, psikolojiden mühendisliğe, sanata kadar 100’den fazla alanda dersler sunmaktadır.

Dönemsel Kayıtlar

Öğrenciler öncesinde haber vermek kaydıyla 10 haftalık programlara ilk haftadan katılabilirler. 10 haftanın minimum 4 haftasına katılmak zorunludur.

Akademik Desteğe Erişim

Öğrenciler üniversite başvurusu da dahil olmak üzere akademik danışmanlık yardımı alabilirler. Dersler, uygulamalar, bireysel toplantılar ve bilgilendirme seminerleri her çeyrekte öğrencilere sunularak Amerikan akademik kültürüne adaptasyon sürecine destek olunuyor.

Burada sunulan konulardan bazıları: zaman yönetimi, sınavlara hazırlık, Amerikan üniversitelerine başvuru, motivasyon mektubu yazımı

İngilizce Dil Seviyesine Göre Yerleştirme

Yoğun İngilizce programı öğrencileri yazılı ve sözlü değerlendirmenin ardından 8 seviyeden birisine yerleştirilmektedir. Temel ve orta seviyedeki öğrenciler multimedya merkezindeki yoğun çalışmalara ek olarak temel dilbilgisi, dinleme ve konuşma, okuduğunu anlama, kelime ve kompozisyon derslerine odaklanmaktadır. Orta üstü seviyedeki öğrenciler orta seviye dinleme, Amerikan argosu ve deyimler, drama ve telaffuz gibi seçmeli dersleri alabilirler. İleri seviyedeki öğrenciler ise ileri seviye okuma, kelime geliştirme, ileri seviye tartışma, toplum içinde konuşma, işletme kelimeleri ve deyimleri, ileri seviye yazı ve TOEFL hazırlık gibi temel ve seçmeli dersleri alabilirler. Bazı öğrenciler de UC Davis üniversitesinden kredili lisans dersleri alabilirler.

Bazı öğrenciler bu programda 1 yıla kadar kalabilir, bilgilendikçe seviye atlanıyor. Amerika’da üniversiteye devam etmek ya da çalışmak isteyen kişiler en az 4 ay ders alarak İngilizce becerilini geliştirmelidir.

Saha Gezileri

Her çeyrekte, bilimsel, kültürel ve tarihi önemi olan San Francisco, Sacramento, Lake Tahoe, Yosemite, Napa Valley şarap kasabası, Las Vegas, San Diego ve Los Angeles gibi yerlere isteyen öğrencilerin katılabileceği geziler düzenlenmektedir. Bu geziler Kaliforniya’yı görmek ve okul arkadaşlarınızla Amerikan kültürünü deneyimlemek için eşsiz fırsat sunmaktadır.

Bilim ve Teknoloji Alanında İngilizce – 4 Haftalık

İngilizce becerilerini bilim ve teknoloji alanında kullanmak isteyen yabancı öğrenciler bu 4 haftalık hızlandırılmış programdan faydalanabilirler. Bu programda genel İngilizce bilgilerini ve kritik düşünme, sözlü sunum ve kültürlerarası iletişim gibi profesyonel becerilerini geliştirebilirler. Bunların hepsi bilim adamları, mühendisler ve teknik uzmanlar için gereklidir.

Programın öne çıkan detayları:

UC Davis kampüsündeki laboratuvarlara ve bölgedeki yüksek teknoloji firmalarına ziyaret

Tam zamanlı eğitim (haftalık 19 saat)

Yılda 2 kez sunulur: yaz dönemi ve kış dönemi

Az kişiden oluşan sınıflar (Yaklaşık 12-16 kişilik)

Oldukça yetenekli ve deneyimli eğitmenler

UC Davis öğrencileriyle birlikte günlük kültürel ve sosyal aktiviteler

Vize, TOEFL denemesi ve TOEIC sınavı (ücretlidir)

Gitmek isteyenler için hafta sonu gezileri:  Yosemite National Park, Napa Valley, San Francisco ve Los Angeles

Programın amaçları:

Öğrenciler:

Teknik İngilizce kullanarak konuşma ve dinleme alanlarında güven kazanacak

Telaffuz ve sunum becerilerini geliştirecek

Yeni teknik kelimeler ve kullanımlar öğrenecek

Bilim ve teknoloji alanında çeşitli konularda tartışmalara katılacak

Kritik düşünme ve analitik becerileri geliştirecek

Uygulamalı bilim ve teknoloji alanındaki güncel konular hakkında farkındalık edinecek

Teknoloji alanındaki yeni işletmeleri çalışacak

Profesyonel sunumlar hazırlayacak

İngilizce dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirecek

Kimler katılmalı:

Bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında lisans / yüksek lisans eğitimi alan yabancı öğrenciler

İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen yetişkin profesyoneller

Öğrenciler dil yerleştirme sınavına göre seviyelere ayrılacaktır. Öğrencilerden beklenen seviye en az orta seviyedir.

Bu programa katılmak isteyen kişilerin en az lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Küresel İşletme İçin İngilizce – 4 Hafta

Küresel işletme için İngilizce programı hem İngilizce becerilerini geliştirmek hem de küresel işletme alanında bilgilenmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. İşletmeyle alakalı bölümlerde eğitim alan ya da bu bağlamda İngilizce kullanımını geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Bu program yaz ve kış olmak üzere yılda 2 kez sunulur ve çok uluslu iş ortamlarında yetenek gelişimi, kurumların iş pratiklerine yenilik ve sürdürülebilirlik katılması gibi küresel işletme konularına odaklanır.

Temel dersler: Küresel işletmedeki güncel konular, işletme iletişimi becerileri, problem odaklı öğrenme, kültürlerarası işletme araştırmaları projesi, bölgesel işletmeye giriş. Öğrenciler ayrıca haftada bir kez UC Davis konuşma sınıflarında İngilizce pratik yapabilirler.

Program

4 hafta – haftalık toplam 20 saat

Yılda 2 kez sunulur: yaz dönemi ve kış dönemi

Az kişiden oluşan sınıflar (Yaklaşık 12-18 kişilik)

Oldukça yetenekli ve deneyimli eğitmenler

Gitmek isteyenler için hafta sonu gezileri:  Yosemite National Park, Napa Valley, San Francisco ve Los Angeles

UC Davis öğrencileriyle birlikte günlük kültürel ve sosyal aktiviteler

Programın amaçları:

Öğrenciler:

İşletmeyle ilgili konularda konuşma ve iletişim kurma becerilerin geliştirerek güven kazanacak ve sunum becerilerini geliştirecek

Grup projeleri sayesinde takım çalışması ve liderlik becerilini geliştirecek

İşletme alanındaki en iyi uygulamaları öğrenecek ve Amerikan şirketlerinin küresel ekonomiye nasıl yenilik kattığını görecek

Sektör liderleriyle ve girişimcilerle tanışacak

İşletme vakaları ve okumalarıyla kritik ve analitik düşünme becerilerini geliştirecek

Amerikan kültürü ve kuzey Kaliforniya geleneklerini öğrenecek

İngilizce Seviyesine Göre Yerleştirme

Öğrenciler dil yerleştirme sınavına göre seviyelere ayrılacaktır. Öğrencilerden beklenen seviye en az orta seviyedir.

Saha Gezileri

Her çeyrekte, bilimsel, kültürel ve tarihi önemi olan San Francisco, Sacramento, Lake Tahoe, Yosemite, Napa Valley şarap kasabası, Las Vegas, San Diego ve Los Angeles gibi yerlere isteyen öğrencilerin katılabileceği geziler düzenlenmektedir. Bu geziler Kaliforniya’yı görmek ve okul arkadaşlarınızla Amerikan kültürünü deneyimlemek için eşsiz fırsat sunmaktadır.

İletişim ve Kültür – 4 hafta

İletişim ve kültür programı (CCP) her gün 4 saat ders sunan, toplamda 4 hafta süren kapsamlı bir programdır. Kısa bir süre içinde hızlı şekilde öğrenmek isteyen, her seviyeden öğrenci için idealdir. Bu program yazın ve kışın sunulur ve Amerikan kültürüyle akıcı konuşmaya odaklanır. Temel dersler: kültürler arası araştırma projesi, Amerikan toplumu ve kültürü, dinleme ve telaffuz, günlük kullanımlar ve deyimler.

Bu programa katılmak isteyen kişilerin en az lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Program

4 haftalık – her hafta 20 saatlik ders

Yılda 4 kez sunulur: ocak, şubat, temmuz, ağustos

Oldukça yetenekli ve deneyimli eğitmenler

Her seviyeden öğrenciye açık

Az kişiden oluşan sınıflar (Yaklaşık 14-18 kişilik)

Gitmek isteyenler için hafta sonu gezileri:  Yosemite National Park, Napa Valley, San Francisco ve Los Angeles

UC Davis öğrencilerinden oluşan hem sınıf içi hem de sınıf dışı konuşma partnerleri

UC Davis öğrencileriyle birlikte günlük kültürel ve sosyal aktiviteler

Akademik ve işletme alanında seçmeli dersler

İleri seviye öğrenciler aşağıdaki seçmeli dersleri alabilirler:

Akademik hazırlık becerileri

Günlük kullanımlar ve deyimler

Kritik düşünme

İngilizce Seviyesine Göre Yerleştirme

Öğrenciler dil yerleştirme sınavına yazılı ve sözlü değerlendirmenin ardından göre seviyelere ayrılacaktır. Her seviyeden öğrenciye açıktır.

Saha Gezileri

Her çeyrekte, bilimsel, kültürel ve tarihi önemi olan San Francisco, Sacramento, Lake Tahoe, Yosemite, Napa Valley şarap kasabası, Las Vegas, San Diego ve Los Angeles gibi yerlere isteyen öğrencilerin katılabileceği geziler düzenlenmektedir. Bu geziler Kaliforniya’yı görmek ve okul arkadaşlarınızla Amerikan kültürünü deneyimlemek için eşsiz fırsat sunmaktadır.

Hukuk Profesyonelleri İçin İngilizce – 2 hafta

1992’den beri bu yoğun yaz programı orta ve ileri seviyede İngilizce bilgisi olan öğrencileri hukukla ilgili kariyerlerine hazırlamaktadır. Katılımcılar arasında pratisyen avukatlar, yargıçlar, LLM öğrencileri ve işletme profesyonelleri de bulunur. İnteraktif ve destekleyici bir atmosferde sunulan bu dil programı öğrencilere Amerika’daki hukuk programlarına oryantasyon fırsatı sunuyor.

Hukuk profesyonelleri için İngilizce programı haftalık 25 saatlik dersten oluşur, haftalık olarak konunun uzmanları tarafından seminerler verilir ve konuyla ilgili saha gezileri düzenlenir. Programın içerdiği temel konular:

Hukuk alanında kelimeler

Hukuk alanıyla ilgili okuma ve analiz

Hukuk alanıyla ilgili yazı yazma

Sunum iletişimi becerileri

Çalışma alanı kelimeleri

Not: Bu programdaki derslerin kredisi akademik olarak sayılmamaktadır.

Bu program Amerika’daki hukuk profesyonellerinin kullandığı İngilizceye giriş eğitimi sunar:

Seminerler, tartışmalar ve isteyenlerin katılabileceği, hukuk terminolojisinin kullanıldığı aktiviteler

Amerikan hukuk sisteminin temel yapısını ve güncel davaları inceleyerek, katılımcılar yazma, tartışma ve sözel iletişim becerilerini geliştirir.

Katılımcılar için benzersiz network fırsatları.

İsteyenler İçin Saha Gezileri

İsteyen öğrenciler San Francisco ve şarap kasabasına (Napa ya da Sonoma) düzenlenen saha gezilerine katılabilir.

Gençlik programları:
Dünya genelinden gelen genç öğrenciler Amerikan kültürü, İngilizce becerileri, üniversiteye hazırlık, servis hizmetleri, bilim, ve yaz tatilini dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle geçirme fırsatını elde ediyor.

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Uluslararası Eğitim Merkezi, bölümler arası eğitimde lider, 18 yaş altındaki öğrenciler için özel olarak eşsiz ve eğlenceli bir program hazırladı. Bu program gençlere çekici ve engin bir eğitim sunuyor. Tüm eğitim içerikleri İngilizcedir.

Uluslararası eğitim merkezinin uzmanlığını UC Davis kampüsü ile birleştiren bu programla, Amerika’daki en seçkin üniversitelerden birisinde, kampüs içerisinde ve yüksek eğitim standartlarıyla İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Dikkat çekici ve zengin bir eğitim deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. Bu programın öne çıkan noktaları arasında akademik saha ziyaretlerinin çeşitliliği ve gençlerin Kuzey Kaliforniya’yı en iyi şekilde deneyimlemesi için ayarlanan kültürel aktiviteler bulunuyor.

Bireysel Öğrenciler İçin Yaz Okulu

Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler dil ve kültür programına katılarak İngilizce becerilerini geliştirebilir. Bu program öğrencilerin kendine güvenini ve inancını yükseltir. UC Davis kampüsündeki ve dışarıdaki aktiviteler eğitim programına dahil edilmiştir.

Okul Grupları İçin Özel Gençlik Programları ve Yaz Kampları

Bir grup öğrenciyi UC Davis kampüsüne getirmek isteyen bir okul ya da gençlik organizasyonuysanız, size öğrencilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak özel bir kamp deneyimi sunabiliriz. Uluslararası eğitim merkezinin uzmanlığını UC Davis kampüsü ile birleştiren bu programla yüksek kalitede bir eğitim alacaksınız. Akademik saha gezileri ve kültürel aktiviteler gençlerin Kuzey Kaliforniya’yı en iyi şekilde deneyimlemesine yardımcı olmaktadır.

En önemli 10 sebep

UC Davis’deki İngilizce Ve Profesyonel Programlara Katılmak İçin En Önemli 10 Sebep:

Dünyanın en iyi eğitim kurumlarından birisinde eğitim alın- UC Davis, Amerika’daki araştırma üniversiteleri sıralamasında 9. Sırada yer alıyor, burası mükemmelliğin ve öğrencileri destekleyici bir çevrenin birleştiği yer. Hedeflerinize ulaşın – UC Davis, öğrencilerin CVlerini yüksek lisans ya da profesyonel eğitimlerle geliştirme ya da onlara güzel bir kariyer yaratma konusunda yardımcı olma alanında uzun bir geçmişe sahiptir. TOEFL, GRE ve TOEIC sınavlarına (akademik kompozisyonlar da dahil) hazırlanın ve akademik danışmanlardan yardım alın.

İngilizcenizi Amerikalı öğrencilerle geliştirin- derslerinize ek olarak konuşma partnerleriyle aktivitelerde, gezilerde, etkinliklerde vakit geçirerek İngilizce pratik yapın, aynı zamanda yeni arkadaşlar edinin. İleri seviyedeki öğrenciler lisans programlarından kredili bir ya da iki ders de alabilir.

Akademik Danışmanlık Erişimi- öğrenciler üniversite başvurusu da dahil olmak üzere akademik danışmanlık alabilirler. Dersler, uygulamalar, bireysel toplantılar ve bilgilendirme seminerleri her çeyrekte öğrencilere sunularak Amerikan akademik kültürüne adaptasyon sürecine destek olunuyor.

Gönüllülük – gönüllülük ve servis hizmetleri fırsatlarıyla içinde yaşadığınız toplumu geliştirin. Gönüllülük hizmetlerine örnekler: çocuklara ders verme, yaşlılara yardımcı olma, kar amacı gütmeyen organizasyonlarda çalışma, sağlık kurumlarını destekleme.

Davis’te bisikletle gezin- Davis güvenli ve sevecen bir yerdir. Şehir içinde 80km’den daha uzun bir bisiklet parkuru ve yeşil kemerler bulunur, Amerika’daki en yoğun bisiklet kullanımı buradadır.

Entegre olun- IEPP konuşma kulüpleri, spor ve oyun grupları, sosyal buluşmalar, film/ kitap paylaşımı, kültürel yemekler pişirme aktiviteleri gibi birçok günlük aktivite sunmaktadır.

Amerikan kültürünü öğrenin – Amerikalı bir ailenin yanında kalarak ya da diğer öğrencilerle eve çıkarak Amerikan kültürünü deneyimleyin.

Bir üniversite şehrinde yaşayın – Davis ileri düşünceli, sosyal gelişmeye önem veren, çevre konusunda duyarlı ve yaratıcı bir popülasyona sahip. Öğrenciler 66.000’lik nüfusun neredeyse yarısını oluşturuyor, yani burası tam bir öğrenci şehri. IEPP öğrencisi olarak kampüs içerisindeki kütüphane, Wi-Fi, spor, sağlık birimi ve Unitrans adındaki otobüs hizmetlerine erişiminiz olacak.

Kaliforniya’yı deneyimleyin – Sacramento (Kaliforniya’nın başkenti) ve San Francisco/San Jose (en son teknolojik gelişmelerin beşiği) arasında yer alan Davis, Kaliforniya’da yaşamak için ideal bir yer. Yosemite Ulusal Parkı’nda yürüyüşe çıkabilir, Redwood ormanları arasında gemi seyahatine çıkabilir, yoga dersleri alabilir, yakındaki outlet mağazalarda alışveriş yapabilir, Tahoe gölünde snowboard yapabilir, San Francisco’da Golden Gate Köprüsü’nde yürüyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz!

Güçlü Bölümler

UC Davis, Fen-Edebiyat, Mühendislik, Biyolojik Bilimler, Tarım, Çevre Bilimleri Fakülteleri’nde 104 farklı lisans programı sunmaktadır. İşletme, Hukuk, Tıp, Mühendislik, Veterinerlik, Eğitim ve Betty Irene Moore Hemşirelik Fakülteleri’nde ise 96 yüksek lisans programı sunuyor.

En ünlü bölümlerden bazıları: biyoloji ve çevre bilimleri, tarım, istatistiki tıp, hukuk ve ekonomi.