Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Northern Alberta Institute of Technology

Northern Alberta Institute of Technology yetkilileri 25 Mart'da İstanbul'da olacak. Etkinliğe ücretsiz katılmak için tıklayın!

Öne Çıkan Bilgiler

 • University Web Ranking’e göre 2016 yılında Kanada’daki en güçlü üniversiteler arasında 50. Sırada
 • Tam zamanlı programlardan mezun olanların %84’ü, mezuniyetlerinden sonraki bir yıl içinde iş bulabiliyorlar.(2015)
 • Mezunların %95’i dersleri n verimliliğinden, uygunluğundan memnun kalmaktadır.
 • İşverenlerin %95’i de buradan mezun çalışanlarından memnunlardır. (2015)
 • Kanada’da 33 sertifikalı ticaret programı sunan en büyük stajyer eğitimi veren yerlerden biri.
 • 120’den fazla uygulamalı diplomalar, diğer diplomalar ve sertifikalar vaat eden kredili programlar.
 • 2015/16 yılı için 5 milyon dolarlık mevcut burslar
 • Bölgedeki iki politeknik okuldan biri olarak NAIT Alberta’da lise sonrası eğitimde kilit bir rol üstlenmektedir.
 • NAIT, geçen yıl 9.7 milyon dolar ödeneği topladıktan sonra, Kanada’nın En İyi 50 Araştırma Üniversitesi listesindeki ikinci sıradaki yerini korumaktadır. NAIT’in 2013’teki uygulamalı araştırma faaliyetlerinin önemli olaylarından biri Peace Nehri’ndeki NAIT Boreal Araştırma Enstitüsü’nün büyümesiydi.

Neden NAIT?

 • 85’ten fazla ülkeden gelen yabancı öğrenciler kurumun kredili programlarını kayıtlı.
 • 87 ülkede 200,000’den fazla mezun
 • Küçük sınıf boyutları, öğrenciler hocalara yakın bir şekilde çalışabilmekte.
 • Mükemmel yabancı öğrenci hizmetleri, nitelikli danışmanlardan ücretsiz göçmenlik danışmanlık hizmeti de dahil olmak üzere.
 • Uygulamalı öğrenmede liderler
 • Mezuniyetten beş yıl sonra, NAIT mezunları asla hiç çalışmamış bir durumda olmuyorlar ve üniversite mezunlarıyla yarışan düzeyde maaşlar alıyorlar.
 • Teknoloji bazlı eğitimde liderler
 • 60 ülkedeki kurumsal müşterilerine eğitim sağlama geçmişi
 • NAIT endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, fevkalade becerikli işgücü üretmektedir.
 • Programlar endüstri verileriyle birlikte geliştirilmektedir ve araştırmalar dünya çapında yarışan girişimler yaratmak amacıyla endüstriler tarafından yürütülmektedir.

Genel Bilgiler

Northern Alberta Institute of Technology (NAIT), 1962’de kurulmuş kar amacı gütmeyen, Alberta, Edmonton’ın(nüfus 1,000,000 kişi) şehir kısmında yer alan bir devlet yüksek öğretim kurumudur.  Bu kurum ayrıca Calgary, Alberta’da da bir kampüse sahiptir. Resmi olarak onaylanmış ve Alberta Yenilik ve İleri Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmış olan NAIT, büyük( kayıtlı öğrenci sayısı: 45,000’den fazla öğrenci), karma eğitim uygulayan bir yüksek öğretim kurumudur. Kurum resmi olarak tanınan diplomalı dersler ve programlar sunmaktadır,  birtakım çalışma alanlarında lisans sertifikaları/diplomaları, ön lisans ve lisans dereceleri gibi. Yabancı öğrenciler kayıt için başvurma konusunda son derece rahat olabilirler. NAIT ayrıca, kütüphane, spor faaliyetleri ve /veya aktiviteleri, finansal yardım, burslar, online dersler ve uzaktan eğitim imkanları gibi, birtakım akademik ve akademik olmayan faaliyetler ve hizmetler de sağlamaktadır, idari ve göçmenlik/ yerleşim hizmetlerinin yanı sıra.

Politeknik olmak demek

 • Bizim eğitimimiz işletme, sağlık ve fen bilimleri, ticaret ve uygulamalı bilimler ve teknoloji alanlarında kariyer için gerekli olan becerilere yöneliktir.
 • Programlarımızda teknoloji temelli eğitim vermekteyiz
 • Eğitimimiz deneysel ve bireylerin sorumluluk aldığı türdendir.
 • Endüstriyle iş birliği içerisinde çalışmaktayız.
 • Bizim uygulamalı araştırmalarımız gerçek sorunları çözmektedir.

Yer

Edmonton Alberta, Kanada bölgesinin başkentidir.

Şehir 2014 nüfus sayımına göre 877,926 nüfusa sahiptir, ve Alberta’nın ikinci en büyük şehridir ve Kanada’nın beşinci büyük belediyesidir. North Saskatchewan Nehri tüm şehri dolaşmaktadır; kendisi 160 kilometrelik bakımı yapılmış kamu yürüyüş yoluyla birlikte Kuzey Amerika’daki en büyük şehir parkı tarafında çevrelenmiştir. Edmonton Festival Şehri olarak anılmaktadır ve 2015’te National Geographic tarafından en iyi 10 yaz seyehati noktalarından biri olarak gösterilmiştir. West Edmontan Alışveriş Merkezi Kuzey Amerika’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biridir ve yaklaşık 493 bin metrekarelik bir alan üzerinde, 800’den fazla mağaza, bir gazino, bir su parkı, bir buz pisti ve eğlence parkı ve bir oteli bulundurmaktadır! Her yıl ortalama 30 milyon ziyaretçi almaktadır. Edmonton, 321’den fazla güneşli gün sayısıyla Kanada’nın en güneşli şehirlerinden biridir!

Edmonton’lu olan insanlar Edmontonian olarak adlandırılmaktadır ve kendileri uzun ömürlü, dengeli bir ekonomi içerisinde eğitim görüp, çalışıp yaşamaktadırlar. Her seviyeden iş imkanı bulunabilir. Şehir çevre bilincine sahiptir: mükemmel bir toplu taşıma sistemine, dünyadaki en sofistike atık değerlendirme sistemine ve şehrin her tarafında bisiklet yollarına sahiptir. ‘Kuzeye Açılan Kapı’ olarak da bilinen şehir, Kuzey Alberta’da gerçekleştirilen büyük çaptaki yağ kumları projelerinin ve Kuzeybatı Bölgelerindeki büyük çapta elmas madencilik faaliyetlerinin toplanma noktasıdır.

Konaklama

NAIT kampüs içerisinde konaklama imkanı veren yerlere sahip değildir. Bununla birlikte, MacEwan Üniversitesi NAIT öğrencilerine eğer yerleri varsa bu açıdan kapılarını açmaktadır. Ayrıca şehrin her tarafında apartman daireleri ya da evler kiralamak için de birçok seçenek vardır ve NAIT ‘in Uluslararası Merkezi danışmanları konaklayacakları yerleri arama konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadırlar- gerekirse okyanus ötesinden.

İngilizce Dil Programı

NAIT’in İkinci Yabancı Dil olarak İngilizce  (ESL) programı öğrencileri NAIT’teki  dereceye,diplomaya ve diğer sertifika programlarına, başka kurumlara ya da iş hayatına giden yollarında hazırlamaktadır.

NAIT, 6 düzeyde İngilizce eğitimi sunmaktadır, başlangıç seviyesinden (1,2 & 3 seviyeleri) akademik İngilizce’ye (4,5 & 6 Seviyeleri). Yerleştirme testi öğrencileri için uygun olan seviyeleri belirler. Öğrenciler toplamda 15 haftalık sömestrda 300 saatlik okuma,yazma ve konuşma/dinleme dersleri alırlar. Yıl içerisinde üç alım dönemi vardır. Bahar( Mayıs başlangıç), Güz (Eylül başlangıç) ve Kış (Ocak başlangıç). Level 6’nın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine öğrenciler NAIT’in çoğu akademik programına yapacakları başvurularını ve potansiyel kabullerini desteklemek için gerekli olan İngilizce dil yeterliliklerini  karşılıyor durumda olacaklar. Dersler farklı hocalar tarafında verilmektedir, bu sayede öğrenciler farklı yaklaşımları deneyimleme imkanına sahip oluyorlar.

Burslar

Giriş Bursları

NAIT’te ilk defa tam zamanlı bir programa kayıt olacak öğrenciler başvuru yapmak için uygun durumdalardır. Bu durum liseden sonra herhangi bir kuruma kayıt yaptırmadan bir süre ara vermiş olan ve akademik olarak not yükseltme dersleri almış olan öğrencileri de kapsamaktadır. Her bir program kendi internet sitelerinde bulunabilecek belirli kriterlere bağlı olarak burslar sunmaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Ağustos

 

Dönem içi Burslar

NAIT’te tam zamanlı bir programa kayıtlı olan ve en az bir dönemi tamamlamış olan öğrenciler başvuruda bulunabilir.

Son Başvuru Tarihleri: 30 Eylül ve 31 Ocak