Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences University

Mezun aracılığıyla başvurup kayıt olan ilk 5 öğrenciye tek seferlik ve konaklama için kullanılacak 5,000 Dolar değerinde ödül.

MCPHS Üniversitesi (önceden Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences olarak adlandırılırdı), Boston, Longwood’ta bulunan akredite edilmiş, özel bir kurumdur. Medikal kariyer alanında uzmanlaşmış bir kurum tarihine sahip bir bakış açısıyla, üniversite, teorik ve pratik eğitimi birleştirerek geleneksel ve hızlandırılmış eğitimler sunuyor. Longwood’da yer alması öğrencilere medikal alanında birçok profesyonel kurumda tecrübe elde etme imkanı sunuyor. 

MCPHS , Amerika’daki sağlık alanında uzmanlaşmış birkaç özel üniversiteden birisi ve Boston’daki en eski yüksek öğretim kurumudur.

ABD Eğitim Bakanlığı göre; MCPHS, New England bölgesinde mezunlarının kazancına bakıldığında 1 numaralı okuldur.

 

Amerika’da en iyi bilinen noktaları:

  • Prestijli stajlar
  • Mezunların yüksek maaşları
  • Hem bilimsel hem klinik alanda deneyim
  • Profesyonellerle birlikte oluşturulan müfredat
  • Fakülte üyeleri sağlık alanında eğitim kitapları yazmaları ile tanınıyor
  • Sağlık sektörüyle sıkı bağlantılar
  • Uluslararası rotasyon ve fırsatlar

Neden MCPHS?

1) Direk geçiş programlarımız

2) Amerika’daki en yüksek maaşlar: College Scorecard, Forbes ve Boston Globe’a göre, MCPHS mezunları dolar bazında en yüksek maaşlarla çalışıyorlar.

3) En iyi staj ve rotasyon programları: Boston ve Longwood Medical Bölgeleri en iyi hastanelere, araştırma merkezlerine, ilaç geliştirme merkezlerine ve daha birçok sağlıkla ilgili kuruma ev sahipliği yapmaktadır.

4) Son teknoloji ürünü ekipmanlar ve laboratuvarlar gerçek sağlık merkezlerinde bulabileceklerinizin aynısıdır.

5) Hızlandırılmış Programlar

6) Köprü Programı: orta seviyede İngilizce bilen ve desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler akademik programla eş zamanlı olarak sağlık bilimleri alanında ek İngilizce dersleri alacaktır.

7) Boston’da yer alması: Öğrenciler için Amerika’da 1., dünyada 6. Sırada (QR Ranking), 250,000 öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehir, öğrencilerin 65%’i yabancı, yabancı öğrencilerin 52.6%’si mezuniyetten sonra çalışmak için Boston’da kalıyor.

8) Kampüste konaklama garantisi; 24 saat boyunca güvenlik hizmeti

9) 1.6 milyon dolarlık kütüphane de dahil olmak üzere birçok son teknoloji ürünü bilgi merkezleri ve kaynaklara erişim imkanı

Birçoğu sağlık sektöründe deneyimli olan başarılı akademik kadrosu.

10) Öğrencilerin okula devam oranı %94, okula başlayan öğrenciler, devam ediyorlar

Mezuniyet oranı %94, devam eden öğrenciler, mezun oluyorlar

Kurul sınavlarında başarı oranı %97-98, öğrenciler lisanslarını alıyorlar

İşe alım oranı %94, genellikle staj yaptıkları dönemde işe alınıyorlar


Konum

BOSTON (Lisans, Yüksek Lisans)

MCPHS Üniversitesi Boston, Longwood Medikal bölgesinde yer alan modern bir kampüstür. Dinamik bir bölgede yer alması öğrencilere dünyanın en prestijli kurumlarında birçok deneyim fırsatı sunmaktadır.

WORCESTER (Yüksek Lisans)

Worcester bir sağlık bilimleri merkezi, eğitim merkezi ve dinamik bir yerdir. New England’ın en büyük 2. Şehri 30.000 öğrenciye, 15 yüksek eğitim kurumuna, birçok kliniğe, birkaç büyük hastaneye, biyomedikal firmalara ev sahipliği yapmaktadır. MCPHS Üniversitesi–Worcester'ın kampüsü Foster Street ve at 10 Lincoln Meydanında bulunuyor.

MANCHESTER (Yüksek Lisans)

Boston’dan 50 mil uzaklıkta bulunan MCPHS Üniversitesi–Manchester'ın yenilenmiş kampüsü 1260, Elm Street, Manchester, New Hampshire’da bulunuyor. Enerjik öğrenci kadrosuyla son teknoloji ürünü fırsatları burada birleşiyor. Ayrıca, elektronik ortamlar aracılığıyla Boston ve Worcester kampüslerine de erişim sağlanıyor.

Konaklama

BOSTON Konaklama

Boston’da öğrenci olarak yaşamak hayatınızda bir kere tadabileceğiniz bir deneyim. Bu yüzden MCPHS Üniversitesi birinci sınıf öğrencileri için sponsorlu konaklama seçenekleri sunuyor ve Boston’da ev arayan öğrencilerine destek oluyor.

Kampüste konaklama garantisi sunuluyor ve kampüs içinde 24 saatlik güvenlik hizmeti bulunuyor.

Üniversite’nin Sponsor Olduğu Konaklama Seçenekleri

Her konaklama seçeneği güvenli bir yaşam alanı sunar ve laboratuvarlara, sınıflara, kütüphaneler ve daha fazlasına erişim imkanı sağlar. MCPHS Üniversitesi’nin karşı sokağında partner okulların yemekhanesi, kitaplığı, spor merkezi bulunur. Her yer yakın ve ulaşılabilir.

Kampüs Dışı Konaklama

Daire ya da ev bulmak kolaydır ama hem ekonomik hem de tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yer bulmak zor ve yorucu bir süreç olabilir.

Tüm bu süreç yorucu gözükse de dikkatli yapılmış bir planla ev bulmanız daha kolaylaşacak.

WORCESTER Konaklama

Kampüs içerisinde konaklama

MCPHS Üniversitesi’ne amaçlarınıza ulaşmak ve kendi potansiyelinizi keşfetmek için geldiniz. Ve hayatınızın bu zorlayıcı döneminde gerçekten evim diyebileceğiniz bir yere ihtiyacınız var.

Worcester kampüsü içerisindeki konaklama seçenekleri sizin yaşam şartlarınıza uygun şekilde tasarlanmıştır ve sizi her şeyin merkezine koyar. Rahat, uygun ekonomik şartlar ve birçok hizmet bunlardan bazıları. İhtiyacınız olan her şeye kampüs içerisinde sahip olacaksınız!

Kampüs Dışı Konaklama

Şehrin hemen hemen her yerinde öğrenciler yaşamaktadır.

Worcester ‘da birçok farklı seçenek bulabilirsiniz; daireler, lüks apartlar, tek kişilik evler ya da ev paylaşımı seçenekleri vb. ...

Operasyon ofisi ev arayan öğrencilere öneriler sunarak, listeler göndererek destek olmaktadır.

MANCHESTER Konaklama

Manchester büyük şehirlerin sunduğu özellikleri sunan ufak bir şehir. Belki de bu yüzden Money Dergisi burayı “Amerika’da yaşanacak en iyi yerler” arasında değerlendirmiştir.

Konaklama seçenekleri kampüs içerisinde bulunmasa da şehir içerisinde birçok farklı ihtiyacı karşılayacak bir seçenek bulmak oldukça kolay.

İngilizce Dil Programı

Köprü Programı

Orta seviyede İngilizce bilen ve desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler akademik programla eş zamanlı olarak sağlık bilimleri alanında ek İngilizce dersleri alacaktır.

Şartlı Kabul

Düşük seviyede İngilizce bilen ama akademik yeterliliğe sahip olan adaylar şartlı kabul ile okulumuza kaydolabilir ve anlaşmalı olduğumuz ESL kurslarından birisinde gereken düzeyde İngilizceye sahip olana kadar eğitim alabilir.

Mezunlar ve işe Yerleşme

Öğrencilerin okula devam oranı %94, okula başlayan öğrenciler, devam ediyorlar

Mezuniyet oranı %94, devam eden öğrenciler, mezun oluyorlar

Kurul sınavlarında başarı oranı %97-98, öğrenciler lisanslarını alıyorlar

İşe alım oranı %94, genellikle staj yaptıkları dönemde işe alınıyorlar

Yüksek lisansa kabul alma oranı %75

Mezunlarımızın %86sı yıllık 75,000USD değerinde maaş alıyorlar

Stajlar

Dünyada, sağlık alanında en çok araştırma yapılan yer burası.

Longwood Medikal Bölgesi:

En iyi hastaneler ve sağlık kurumları

Brigham and Women’s Hospital (Amerika’daki en kaliteli hastane)

Beth Israel Deaconess (Harvard eğitim hastanesi)

Dana Farber Center (Amerika’daki en iyi kanser araştırma merkezi)

Joslin Diabetes Center ( Araştırma ve sağlık alnında dünya lideri)

Boston Children’s Hospital (Amerika’da ve dünyada 26 uzman arasında 1. sırada)

Prestijli Akademik ve Araştırma Kurumları

Massachusetts Üniversitesi Eczacılık Ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Harvard Tıp Fakültesi

Harvard Halk Sağlığı Fakültesi

Harvard Dişçilik Fakültesi

Wyss Enstitüsü, Biyolojik Olarak İlham Alınan Mühendislik

MCPHS, 1823 yılından beri burada bulunuyor ve öğrencilerimize hem akademik hem pratik anlamda deneyim kazandırmak için bu kurumlarla anlaşmalar yapıyor.

Burslar

Dışarıdan sunulan burslar

Dış burs bulmak size finansal anlamda yardımcı olabilir. Eğer bir kurumdan burs ya da ödül kazanırsanız bununla ilgili belgeleri direk olarak öğrenci finansal servisleri danışmanınıza yollayınız. Burslarla ilgili daha fazla bilgi almak için öğrenci danışmanınızla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda MCPHS öğrencileri toplamda 1 milyon dolar değerinde dış burs kazanmıştır.

Vakıf Bursları

Birçok vakıf bursu cömert destekçilerimiz, mezunlarımız, dostlarımızın bağışlarıyla sunulmaktadır. Finansal ihtiyaç ve akademik başarı en önemli 2 kriterdir. Öğrenciler bu burslara her yıl başvurmalıdır. Bu burslar yıllık olarak verilir ve bir sonraki yıl için otomatik olarak devam etmez.

MCPHS Bursları

Kurum içindeki bu program finansal ihtiyaç içinde olan öğrencilere burs sağlar.

Federal Pell Bursu

Bu federal burs programı finansal ihtiyaç içinde olan öğrencilere burs sağlar. Burs miktarları hükümet tarafından belirlenir.

Federal Eğitime Destek Bursu (FSEOG)

FSEOG burs programı finansal ihtiyaç içinde olan lisans öğrencilerine burs sağlar.

Mass. Bursu

Mass Burs programı Massachusetts Öğrenci Finansal Destek Ofisi’ne başvurmuş ve kriterleri uyan öğrencilere burs sağlar.  Burs miktarları değişiklik göstermektedir.

Gilbert Bursu

Gilbert burs programı finansal ihtiyaç içinde olan lisans öğrencilerine burs sağlar. Seçilebilmek için öğrencilerin Massachusetts Öğrenci Finansal Destek Ofisi’ne başvuruda bulunmaları gerekir.

Massachusetts Yarı Zamanlı Burs

Massachusetts yarı zamanlı burs programı finansal ihtiyaç içinde olan lisans öğrencilerine burs sağlar ve tam zamanlı programlara kayıt olmadığı için Massachusetts bursu alamayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrencilerin 6-11 kredi arasında ders almış olması ve Massachusetts’te ikamet ediyor olması gereklidir.

Mezun’a özel fırsatlar

Baharda yapılacak Exclusive MCPHS Etkinliğine katılanlara $5000’lık ödül fırsatı. Öğrenciler kayıt yaptırmalıdır. Bu ödül konaklama için kullanılır. Bu ödül online olarak ya da etkinlik öncesinde verilmez, etkinlikle birebir görüşme yapılacaktır.

Kesin Transfer Olunabilecek 4 Yıllık Eğitim Kurumları

1. Saint George's Tıp Fakültesi

2. MCPHS Eczacılık Yüksek Lisans

3. Saint George's Veterinerlik Fakültesi

4. MCPHS Optimetri Fakültesi

5. MCPHS Fiziksel Terapi Fakültesi