Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

Johns Hopkins University

Özel bir üniversite olarak 1876 yılında kurulan Johns Hopkins Üniversitesi kuruluş ilkelerine hala sadık kalmaktadır -üniversite bütün öğrenciler için eğitim araştırma ve keşfetme odaklıdır. Johns Hopkins Üniversiteleri öğrencileri sadece sınıflarda ki derslerle değil ayrıca kendi başlarına öğrenme olanağının da avantajını elde etmektedir. 130 yıllık süre boyunca Johns Hopkins öğretimde ve araştırmada dünya liderliğini sürdürmektedir.

Homewood kampüsünde bulunan Krieger School of Arts & Sciences ve Whiting School of Engineering okulları 50 bölüm ve 41 alt bölümde lisans öğrencilerine eğitim vermektedir. Sanat, müzik, beşeri bilimler, sosyal ve doğal bilimler, mühendislik, uluslararası çalışmalar, eğitim, işletme ve sağlık alanında ki başarılı öğrenciler en iyi profesörlerin özel gözetiminde eğitim görmektedir. Üniversitesin uygulamalı fizik laboratuarlındaki profesörler ve beraberlerindeki araştırma görevlileri 1979 yılından bu yana bütün diğer üniversitelerden daha fazla federal araştırma ve  geliştirme hibesi almaktadır. Johns Hopkins üniversitesi şu anda U.S. News ve World Report tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında  gösterilmektedir.

YAZIN DAHA FAZLASINI YAPIN -DAHA FAZLA BAŞARIN!
Her yaz Johns Hopkins Üniversitesi ABD'nin ve dünyanın her yerinden 500'den fazla ziyaretçi lisans öğrencisi Krieger School of Arts & Sciences ve Whiting School of Engineering okullarından ağırlamaktadır. Bu öğrencilerin yaklaşık %20'si 30'dan fazla farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Yaz programları boyunca yoğun dersler öğrencilere üniversite akademisyenlerinin ve çalışanlarının özel ilgisi altında verilmekte olup bu sayede ilgi çekici konularda daha derine inmelerini sağlanmaktadır. Sanat, bilim, ve mühendislik alanlarında verilen 120'den fazla dersten istediklerini seçme imkanı mevcuttur. Derslerinizi seçtiğinizde eğitiminizi alanında uzman kişilerden alacaksınız. Büyük kütüphanelerimizde istediğiniz araştırmaları yapabilir ödevlerinizi hazırlayabilir ve kampüsteki en iyi mekanlarda ödevlerinizi tamamlayabilirsiniz. En son teknoloji dil, bilgisayar ve dijital medya laboratuarlarımızda da mevcuttur. Misafir konuşmacılarımızı dinleyebilir veya laboratuarlarımızı ziyaret ederek hali hazırla yapılan araştırmalarımızı inceleyebilirsiniz. Bunları yazın dilediğiniz zamanda yapabilirsiniz. Amerika'nın en iyi üniversitelerinden birinde eğitim görerek kredi toplayabilirsiniz. Daha fazlasını yapın -daha fazla başarın.
 
YAZI “CHARM CITY”'DE GEÇİRİN
Baltimore, MD

“Charm City” olarak bilinen Baltimore Washington, D.C.'den bir saat New York'tan 3 saat uzaklıktadır. Şehirde 225'den fazla mahalle bulunmakta olup her biri diğerinden farklıdır. Neye ilginiz olursa olsun sanatı, tarihi, kültürü ve eğlencesi ile bu 300 yıllık şehrin her hangi bir köşesinde istediğinizi bulabilirsiniz.

Yeni eviniz Homewood
Yaz programları üniversitenin Krieger School of Arts & Sciences ve Whiting School of Engineering okullarında 5,000 full-time öğrenciye ev sahipliği yapan homewood kampüsünde yer almaktadır. Baltimore'da Charles Village'ın kuzeyinde yer almaktadır. Homewood kampüsü yeşil çimleri, geniş alana yaygın ağaçları, öğrenci yurtları ve derslikleri ile huzur dolu olup ayrıca ABD'nin büyük bir şehrinin tam ortasında bulunan doğal yaşam içine yapılan rahat bir yaşamı en iyi şekilde sunmaktadır.

Collegetown, ABD
Bölgedeki 16'dan fazla  college'da bulunan 100,000'den fazla öğrenci şehrin sanat, müzik, tiyatro ve dünya kalitesinde spor takımlarının tadını çıkarmaktadır. Kampüsten otobüs, hafif metro, bisikletiniz veya üniversitenin servisleri ile sadece bir kaç dakika uzağa giderek Baltimore'da Inner Harbor, Camden Yards bulunan Oriole Park, Ulusal akvaryum, Hopkins medikal kampüs veya Peabody enstitüsünde bir aktivite bulabilir veya bir çok spor faaliyetlerinden birisine katılabilirsiniz.

Ulaşım ve Dolaşma
Johns Hopkins Üniversitesi büyük havaalanlarına, demiryolu sistemlerine, ve otoyollara yakındır. Baltimore-Washington Uluslararası Havaalanı sadece 30 dakikalık mesafede ve Washington Reagan Ulusal Havaalanı ise 1 saatlik mesafededir.  Penn İstasyonu taksi mesafesinde olup ülkenin her tarafından ziyaretçileri kampüse ve Baltimore'a getirmektedir. Öğrenciler ayrıca üniversitenin servislerini ve  Baltimore'a 4 farklı yoldan giden Charm City turu ücretsiz bir şekilde kullanabilirler.

BAŞVURU VE ŞARTLAR
Johns Hopkins Üniversitesi yaz programı akredite edilmiş üniversitelerden ve liselerden başarılı uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır. Programlar, ücretler, barınma ve vize koşulları için lütfen https://summer.jhu.edu/international adresimizi ziyaret ediniz ve bilgi talep formunuz doldurunuz.