Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

Hult International Business School

Hult Uluslararası İşletme Okulu dünyanın her yerinden farklı insanları, kültürleri, fikirleri bir araya getirerek eşsiz bir eğitim ve tecrübe ile hayatları değiştirmektedir. Okul kişisel gelişimi, entellektüel bütünlüğü, küresel hassasiyetleri, bölgesel bağlılıkları ve medeni değerleri geliştirerek öğrencilerin global ekonomide yer edinmelerini ve iş ve özel hayatlarına anlam katmalarını sağlamaktadır.


Pratiksel İşletme Eğitimi
Hult Uluslararası İşletme Okulu Amerika’nın ilk şirket üniversitesi olarak ilk önce Arthur D. Little School of Management adı altında 1964 yılında kurulmuştur. ADL işletme yöneticilerine pratik işletme eğitimi vermeye odaklanmıştır. Diğer okullardan farklı olarak uygulanan eğitim pedagojisi “aktif öğrenme”yi geliştirmiştir –sınıftaki teorilerin gerçek yaşama uygulanması. Bu yöntem 40 yılı aşkın süredir devam etmekte ve Hult’a günümüz pratik işletme eğitimine farklılık katmaktadır.

Dünyanın Çok Uluslu En Büyük İşletme Okulu
Avrupa’nın en başarılı girişimcilerinden birisi olan Bertil Hult 2003 yılında sadece yöneticileri eğitmek değil aynı zamanda onları global arenada bir üst seviyeye taşımak için okula finansal yardımda bulunmuştur. Bertil Hult öğrencilerin kesinlikle kültürel farklılıkları tecrübe etmesi, ilk ağızdan global işletme olaylarını öğrenmesi ve okulun sadece Boston’da değil Londra, Dubai, Shanghai, ve San Francisco’da yeni kampüsler açarak okulun Hult International Business School adı altında büyütülmesi gerektiğine inanmıştır.

Dünyanın En Büyük İşletme Yüksek Lisans Okulu
Hult'un pratiksel ve global işletme eğitimi inancı konusundaki vizyonu dünyanın bir çok bölgesinden öğrencileri buraya çekmiştir. Günümüzde okulumuz büyüyerek işletme alanında dünyanın en büyük yüksek lisans eğitimi veren bir okul haline gelmiştir. Bizim büyüyüşümüz faydalı ve ebedi bir işletme okulu eğitimine ne kadar ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Konum
Boston, New York, San Francisco, Londra, Dubai, Shanghai, Sao Paulo


Programlar


Bir yıllık MBA
Mezuniyet Sonrası Maaş Artışı’ında The Economist tarafından 1. Seçilmiş ve Financial Times tarafından ise Uluslararası İşletme ve Uluslarararı Hareketlilik kapsamında ilk 10’da göstermiştir. Hult’ın bir yıllık MBA programı size emsalsiz global bir tercübe, 105 farklı dili konuşan toplamda 135 farklı ülkeden gelen insanlarla arkadaşlık kurma, beraber çalışma imkanı ve Amerika, Avrupa ve yükselen piyasaları uzmanından öğrenme fırsatı sunmaktadır. Hult size diğerlerinden farklı olarak Boston, San Francisco, Londra, Dubai, Shanghai, New York veya São Paulo’da okuma veya çalışma imkanı sunmakta ve öğrencilere uluslararası camiada başarı vaat etmektedir. Yenilik odaklı MBA ders programımız pratiksel uygulamaya odaklanmakta ve ilk iş günü için öğrencilere gerekli bilgi ve tecrübeyi edinmelerini sağlamaktadır.
 
Executive MBA
Hult’un Executive MBA programı uluslararası bir bakış açısı kazanırken aynı zamanda güvenilirliklerini ve bilgilerini arttırmak isteyen çalışanlara yöneliktir. Her ay kayıt yaptırılabilen Executive MBA programımız alışılmadık bir şekilde esneklik sağlayarak, öğrencilerin ihtiyaçlarına ve koşullarını dikkate alarak hem finansal hemde zaman açısından program süresi dahil her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Dersler bir değil iki yıl sürmektedir ve bu sayede işlerinde yoğun bir şekilde çalışan öğrencilere esnek bir takvim sunulmaktadır. Okula yakın otursanız veya okula gelmek için bir toplu taşıma aracına binmeniz gerekse dahi ihtiyaçlarınıza uygun bir programımız var.

Uluslararası İşletme Mastırı
Lisans eğitminizden sonra Hult’ta bir yıllık yoğun Uluslararası İşletme Mastırı -Master of International Business (MIB) programı ile kariyerinize ilk adımı atın. Hult’un MIB müfredatı size uluslararası finans, pazarlama, operasyonlar, teknoloji, ve strateji geliştirme ile dünyanın nasıl birbirinize bağlandığını anlama imkanı sağlamakta ve bu sayede global ekonomimim zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olmaktadır. MIB programı öğrencilerini uluslararası ve kültürler arası piyasa şartları değişikliklerini anlamak için pratiksek işletme bilgileri ile donatmaktadır. Bu program özellikle okulundan yeni mezun olmuş ve henüz iş tecrübesi bulunmayan yeni mezunlara (işletme veya diğer bölümler fark etmeksizin) ve ayrıca halen bir yerde çalışan ancak uluslararası iş dünyasına girmek isteyen çalışanlara yöneliktir.

Uluslararası Pazarlama Mastırı
Başarılı pazarlama stratejileri kar, ürün dayanıklılığı ve marka sadakati getirmektedir. Şirketler ürünlerini yeni pazarlara ve kanallara sokmaya devam ettikçe Hult’un Uluslararası Pazarlama Mastırı -Master of International Marketing (MIM), pazarlamayı global açıdan incelemeye devam edecektir. MIM programı genel bilgilerin yanı sıra pazar araştırması, marka yönetimi, müşteri ilişkileri, satış ve yeni ürün geliştirme becerileri ile yönetimsel ve stratejik üstünlük kazandırmaktadır. Yüksek lisans öğrencileri işletme ve pazarlama bilgilerinin birleştirilmesiyle fonksiyonel pazarlamanın yanı sıra bir çok farklı kariyer alanı için hazırlanmaktadır. MIM mezunların perakende, moda, teknoloji, marka, finansal hizmetler ve tüketim malları gibi farklı bir çok endüstriyel alanda işe başlamaktadır. Bölüm eğitimleri Londra ve San Francisco’da  yapılmaktadır.

Finans Mastırı
Hult’un Finans Mastırı -Master of Finance (MFIN) programı ile kurumsal finans dünyasında rekabet üstünlüğü kazadırmakta ve kurumsal finans ve uluslarası işletme üzerine kariyer yapmak isteyenler için yararlı ve titiz bir eğitim sunmaktadır. Fortune 1000 CFOları, önde gelen akademisyenleri ve bir çok finans profesörü ile verilen eğitim ile eşsiz MFIN programımız kurumsal finans, veri ve finansal analitik yönetimi ve kariyer için gerekli olan iletişim ve liderlik becerilerini kazandırmaktadır. Finansı uzmanlarından öğrenin –Hult’un eğitim kadrosu işletme ve akademi alanında gerçek dünyada yıllarca çalışarak tecrübe sahibi kişilerden oluşmaktadır. Bölüm eğitimleri Londra ve San Francisco’da  yapılmaktadır.

Sosyal Girişimcilik Mastırı
İşletme Yönetimi Lisansı