Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

BAU International Berlin - University of Applied Sciences

BAU International Berlin – University of Applied Sciences

www.bauinternational-berlin.de

 

% 36

Farklı uluslardan insanlar BAU International Berlin – University of Applied Sciences’ta okuyor

 

% 69

 4 kıtadan uluslararası öğrencimiz var.


% 84

Uluslararası üniversitelerde eğitim gören ve / veya çalışan öğretim üyelerimiz şimdi BAU International Berlin – University of Applied Sciences bünyesinde çalışıyor.

 

100%

Öğrencilerimiz öğretim üyeleri ile istedikleri zaman görüşebiliyor.

BAU International Berlin, BAU Global eğitim ağının bir parçasıdır. Alman devleti tarafından "Gemeinnützigkeits" statüsü verilmiş olup, öğrenci ücretleri veya diğer kaynaklardan sağlanan gelir, öğretim ve araştırma kaynaklarının geliştirilmesinde, öğrencilere sunulan hizmetlerde ve personel için kullanılmaktadır. BAU International Berlin, Berlin eyalet yetkisi altında kayıtlı bir hayır kurumu olan "B.A.U. Yüksek Öğrenim Hizmeti gGmbH" tarafından işletilmektedir.

 

Akademik Hayat

Edebiyat Fakültesi

· İşletme
· İletişim Tasarımı
· İç Mimarlık
· Ürün Tasarımı

 

Üniversite Hayatı

Kampüs

BAU International Berlin'de, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimiz, modern kampüs tesislerinden, öğrenci dairelerinden ve hem ders içi hem de ders dışı aktivitelerden faydalanıyorlar. Öğretim görevlilerimiz “yaşayan sınıf” kavramına önem verirler. Öğrencilerini Berlin'deki ve çevresindeki ilginç yerleri gezip görmeleri için sınıf dışına çıkarırlar. Ayrıca, tüm öğrenciler için birçok etkinlik düzenlenir. Kampüs içi ve dışında heyecanlı bir yaşam için sizi de aramıza bekliyoruz!

Kütüphane

BAU International Berlin'de, üniversitenin tüm üyelerine açık olan ve giderek artan sayıda ders kitabı ve diğer kaynaklardan oluşan bir referans kütüphanesi bulunmaktadır. Kütüphanemizin odak noktası iletişim yönetimi, iç mekan tasarımı ve ürün tasarımı gibi işletme yönetimi kaynaklarına yönelmektedir. Buna ek olarak, kütüphane, tarih, hukuk ve siyaset bilimi ile birlikte dil öğreniminde kullanılan basılı materyale de sahiptir.

BAU International Berlin kütüphanesi, bir bilgisayar laboratuarı, ücretsiz Wi-Fi, self servis bir fotokopi makinesi ve tek kişilik veya grup çalışması için hazırlanmış çalışma masaları ile iyi bir çalışma ortamı sunmaktadır.

İşinde uzman kütüphanecimiz, tüm kütüphane kaynaklarının kullanımı konusunda profesyonel tavsiyelerde bulunur ve Berlin'de araştırma için kullanılabilecek diğer üniversite ve halk kütüphaneleri konusunda da rehberlik eder. 

Sınıflar ve Stüdyolar

BAU International Berlin, en gelişmiş eğitim olanaklarına sahiptir. Kampüs, öğretim ve konferans için gerekli tüm olanakların yanı sıra konuk öğretim görevlileri ve misafir öğretim görevlileri için de yer sağlar.

BAU International Berlin'de şu anki eğitim ve öğretim olanakları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Etkinlik ve Video Konferans Salonu
  • Tasarım Stüdyoları
  • Bilgisayar Laboratuvarı

projektörler, internet erişimi, tahtalar ve ses ekipmanları. Etkinlik ve Video Konferans Salonu, Cisco Systems, Inc.'in birden fazla kamera kullanan yenilikçi video konferans sistemiyle donatılmıştır. Küresel ağımızdaki tüm kampüslerle yürütülen ortak öğretim için gerekli sistemler yer almaktadır. 

BAU International Öğrenci Yurdu

BAU International Berlin, doğrudan üniversite tarafından düzenlenen ve yürütülen konaklama olanakları sunmaktadır. Kendi konaklama imkanları ile üniversite, öğrencilerin Berlin’e vardıklarında apartman arama stresiyle uğraşmadan burada yaşayabilecekleri bir yer edinmesini sağlar.

BAU International Berlin konaklama biriminde kalan tüm öğrenciler, Berlin'deki hayatlarını başlatmalarına yardımcı olan yerinde konaklama bürosunun desteğini alırlar. Konaklama bürosu, tüm kiralama işlemlerini yönetir, bakım ve temizlik hizmetleri hakkında tavsiyelerde bulunur ve dairelerde oluşabilecek tamir ihtiyacını karşılayabilir. Öğrenciler, ofisin desteğinin yanı sıra, her öğleden sonra açık olan, içecekler ve atıştırmalıklar servis eden öğrenci kafe hizmetinin de tadını çıkarır. BAU International Berlin öğrencileri burada bir araya gelerek tanışır, dersleri için ortak projeler ve ödevler hazırlar ve üniversitede ve Berlin'deki tecrübelerini paylaşırlar.

BAU International Berlin öğrenci konutları, eski büyük apartmanlardan, küçük semt dükkanlarından oluşan ve tipik bir eski moda Berlin semtinin atmosferini taşıyan yeşil ve sakin bir bölgede yer almaktadır. Öğrencilerimiz, sadece beş dakikalık bir yürüyüş ile Berlin’in en ilgi çekici alışveriş caddelerinden birine kolaylıkla ulaşabilir. Schloßstraße'de, üç büyük alışveriş merkezinin de aralarında bulunduğu yüzlerce mağazaya, birçok kafe ve restoran, büyük mağazalar ve süpermarketlere kolayca erişebilirsiniz. Öğrencilerimiz Schloßstraße'nin başından, öğrenci apartmanlarının hemen köşesinden BAU International-Berlin kampüsüne giden metro bağlantısının keyfini çıkarabilirler.

Öğrenci rehberi için lütfen tıklayınız

https://www.bauinternational-berlin.de/media/files/International-Student-Guide_zR6S5Oe.pdf

BAU Global Ağı

Global Kampüslerimizde Eğitim Olanakları

BAU International Berlin – University of Applied Sciences, öğrencilerin eğitimlerine farklı yerlerde devam etmelerini sağlayan BAU Global küresel üniversite kampüs ağının bir parçasıdır. Buna ek olarak BAU International Berlin dünya genelindeki çok sayıda üniversite ile iş birlikleri de yapıyor. BAU BAU International Berlin – University of Applied Sciences’da okumak, öğrencilere yurt dışında eğitim için benzersiz fırsatlar ve kariyerleri için onları küreselleşmiş bir çalışma ortamına hazırlayan uluslararası bir eğitim deneyimi sunmaktadır.

BAU Global Ağı Öğrenci Değişim Programı

BAU Global Ağı’nda, katılan üniversiteler her biri bir eğitim dönemini kapsayacak şekilde düzenli olarak öğrenci değişim programı uygular. Bu programda, öğrenciler ders içeriğinin uyumlaştırılması, kredilerin ve çalışma kazanımlarının karşılıklı tanınması için üniversiteler arasında yapılan özel bir düzenleme çerçevesinde BAU International derslerine katılabilirler. BAU Global Ağı’nın kurumlarında eğitim gören ve BAU Uluslararası Berlin'de bir dönem geçirmek isteyen tüm öğrenciler, tüm değişim programı işlemlerini yürüten ve mevcut dersler ve programlar hakkında bilgi veren ve ayrıca öğrenciler için mevcut kontenjanların öğrenilebileceği İstanbul'daki sorumlu BAU Yurtdışı Ofisi ile doğrudan iletişime geçmelidir.

BAU Global Ağı

BAU İstanbul

BAU International Washington DC

BAU International Batumi

BAU Toronto

BAU Roma

BAU Hong Kong

BAU Silikon Vadisi

BAU Cologne

BAU Kıbrıs

 

Daha Fazla Bilgi İçin: