Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

Western Kentucky University


Neden Western Kentucky Universitesi?

 1. US News and World Report tarafından "Top Public Schools" alanında güney bölgesinde ABD'nin en iyi 12. üniversitesi seçilmiştir.
 2. Fotoğraf gazeteciliği bölümümüz "Hearst Intercollegiate Photojournalism Championship" tarafından en iyisi seçilmiştir.
 3. 20'nin üzerinde mezunumuz Pulitzer Prize'a layık görülmüştür
 4. The Forensics (Speech and Debate)" Takımımız "International Forensic Association Championship"ı 10 kez kazanmıştır.
 5. 2015 Smart Asset "Best Value College" ödülü
 6. Bestcollegesonline.org 'En Güzel Kampüs' ödülü
 7. Bowling Green için, Livability.com, ABD'nin en yaşabilir üniversite kasabası ödülü

Genel Bilgiler


WKU insan akışının tam ortasında bulunuyor -fiziksel, entelektüel, kültürel ve ekonomik - ve Uluslararası Ağı ile Amerika'nın öncü üniversitelerinden birisi haline geliyor. Yakın veya uzak bölgelerde yapılan araştırmalarla WKU öğrencileri gerçek dünya problemlerine çözüm üretiyorlar.

WKU Gazetecilik, Yayın, Eğitim, Mühendislik, İşletme ödüllü konuşma tartışma takımımız gibi bir çok bölümde ülke çapında ün yapmıştır. Art arda 15 yıldır artan öğrenci sayısı ve toplamda 21.100'den fazla öğrencimiz Bowling Green,Glasgow, Owensboro ve Elizabethtown bölgelerine canlılık katıyor. Her yıl bazı öğrencilerimizi İngiltere'nin Grantham şehrinde bulunan Harlaxton  okuluna ve deniz aşırı ve yakın başka bir çok okula dönemlik programlar için gönderiyoruz.

Tüm öğrencilerin başarılı olabileceği WKU lise ilk ve son sınıflar için "Gatton Academy for Mathematics"e ev sahipliği yapıyor. Akademimiz 2012 ve 2013 yıllarında "Newsweek" tarafından ABD'nin en iyi liselerinden birisi seçilmiştir. WKU Kentucky'nin ilk ve tek bağımsız "Honors of College in the Commonwealth"e ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyor. WKU öğrencilerini canlı bir kampüste samimi bir bilimsel ortama girmelerini teşvik ederken aynı zamanda toplum hizmetlerine katılmalarını, araştırma yapmalarını ve başka ülkelere de okul için gitmelerini tavsiye ediyor.


Konum


Gelişen bir üniversite olması Bowling Green'de hayatı canlı tutmasını sağlıyor. Kentucky'nin en büyük üçüncü şehri ve çevredeki şehirler için bir alışveriş ve yeme-içme merkezi olan Bowling Green restoranları ve gösterişi ile öne çıkıyor. Bowling Green Nashville'nin yaklaşık 100 km kuzeyinde  Louisville'nin ise yaklaşık 170 km güneyindedir.

Bowling Green zengin ekonomisi, ödüllü okulları, uygun ev fiyatları ve düşük suç oranı ile çekicidir. En iyi kalitedeki cazibe merkezleri, doğal güzellikleri sizi keşfetmeye yönlendirecek ve yakın, tarihi bölgeleri ise sizi buraya davet ediyor.

Bowling Green dünyaca ünlü bir çok işletmeye, endüstriye ve turistik mekana ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bazıları:

•         GM Corvette Assembly Plant

•         Fruit of the Loom World Headquarters

•         The National Corvette Museum

•         Mammoth Cave National Park (nearby)

•         Lost River Cave and Valley

•         Bowling Green Ballpark - Home of the Bowling Green Hot Rods

•         Beech Bend Amusement Park and Raceway

•         Houchens Industries

 

Programlar

Western Kentucky University  öğrencilerine bir çok lisans programı, çift ve yan dal fırsatı, ön lisans diploması, sertifika programı, meslek öncesi eğitim ve karma eğitim sunuyor. 170'in üzerindeki bölümümüz sayesinde istediğinizi burada her zaman bulabilirsiniz!

En iyi 10 lisans bölümü:

 1. İşletme
 2. Fotoğraf gazeteciliği
 3. Mühendislik
 4. Bilgisayar Bilimi
 5. Kimya
 6. Eczacılık
 7. Biyoloji
 8. Hemşirelik
 9. Matematik
 10. Sağlık Yönetimi

 Yüksek Lisans Okulu yeni gelen ve mezun olmuş öğrencilere  bir buluşma noktası ve tüm yüksek lisans öğrencilerine öğretim görevlileri ve öğrenciler arasında bir işbirliği olarak hizmet ediyor. Daha fazla bilgi vermekten ve 80'in üzerinde bölüm ve sertifika programımız ile öğrencilere yön göstermekten memnuniyet duyuyoruz.

Barınma


 

WKU'da kampüs içerisinde barınmayı mümkün olduğunca rahat bir hale getirmeye çalışıyoruz. Toplamda 70 milyon doların üzerinde bir parayı 15 öğrenci evini yenilemek, klimalarını, internet bağlantılarını, mutfaklarını, çamaşırhanelerini ve çalışma odalarını iyileştirmek için harcadık. Erkek ve kız öğrencilerimiz için hem karışık hem de ayrı yurtlarımız bulunuyor. Bazılarında barınma/çalışma temalı imkanlar bulunuyor.  Bu temalar sayesinde aynı ilgilere sahip olan, bölümde olan veya çalışma alışkanlığı olan öğrencilerin tanışmasını sağlıyoruz.

İngilizce Programı (Koşullu Kayıt)

ESLI bir üniversiteye geçiş için gerçek bir Yoldur. TOEFL veya IELTS istemiyoruz. Programımızı tamamlayan öğrenciler için ESLI akademik olarak yeterli öğrencilere üniversite garantisi veriyor.

Öğrencilerin yüksek lisans programına başvururken bir GMAT veya GRE sınavına girmelerine gerek yoktur. Bunun yerine ESLI sayesinde üniversiteler öğrencilere bölümlerine başlamadan önce sınava girme hakkı tanıyor.

Dolgun burslar bölümlerine başlayan ve akademik açıdan başarılı olan öğrencilerimiz için verilmektedir. Burslar tüm güz ve bahar dönemlerinde bazen ise yaz dönemlerinde verilmektedir.

ESLI öğrencileri üniversitemizin tüm imkanlarına sınırsız ulaşım hakkı kazanmaktadır. Her bir okul sizi üniversite kültürü ile tanıştırırken, aslında aynı zamanda evde hissetmenizi sağlıyor ve bir çok spor faaliyetine katılmanıza olanak sağlıyor.

Yüksek Lisans ve İşe Yerleştirme


WKU 80'in üzerinde yüksek lisans, özel eğitim, doktora eğitimi ve sertifika veriyor. Yüksek lisans bölümlerimizden bazıları, beşeri bilimler, doğal bilimler, sağlık ve sosyal bilimler ve eğitimdir. Ayrıca bir çok online eğitim veriyor ve bunu bir çok alana yaymaya devam ediyoruz.

WKU ayrıca Kariyer Servis Merkezinde mezuniyetiniz sonrası işe yerleşmenizde size yardımcı oluyor. "Center for Career "ve "Professional Development" danışmanları size mevcut olan işlerden hangilerinin alanınıza uygun olduğunu veya hangi alanı okumanız gerektiği konusunda yardımcı oluyor.

Staj


Öğrenci stajları alanlarınızda size tecrübe kazanma imkanı sağlıyor ve özel bir kariyere eğiliminiz varsa, çevre edinmenizi veya bu konuda okulda ders almanızı sağlıyor. Stajların işverenlere uygun veya ücretsiz işçi gibi avantajları bulunmaktadır.

Bazı stajyerler kalıcı iş bulurken, bazıları staj yaptıkları yerlerden gelir elde ediyor. Bir staj ücretli veya ücretsiz (cüzi miktarda) olabilir. Stajlar tam zamanlı veya yarı zamanlı iken genelde 12-16 hafta sürüyor ama şirkete göre daha uzun veya kısa da olabilir.

Burs


Lisans eğitimine yeni başlayan ve ortalaması 3.0 ve 24 ACT, 1130 SAT puanı alan öğrencilere vatandaş olmayanlar için okul ücreti ile Tuition Incentive Program (TIP) arasındaki fark

National/International  Academic Scholarship tarafından ödenebilmektedir.

Dışarıdan gelen transfer öğrencileri en az 24 kredi almaları ve 3.0 GNO'ları olması durumda National/International  Academic Scholarship'e başvurabilirler ve yukarıda belirtilen okul ücreti farkından muaf olabilirler.

WKU başarılı öğrencilere tüm okul ücretini karşılayan başarı bursları da veriyor. WKU ayrıca her yıl yaklaşık 400 yüksek lisans öğretim ve araştırma asistanı alırken yaklaşık 20 yüksek prestijli yüksek lisans araştırma bursu alıyor.