Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

University of Baltimore

 

Baltimore  Üniversitesi  Baltimore şehir merkezinde, Maryland Vernon Dağı bölgesinde 1420 N. Charles Caddesi üzerinde konumlanmıştır ve Maryland Üniversite Sistemi’nin bir parçasıdır.

Üniversite, eyaletin en büyük şehrinin kalbinde yer alan bir lisans, yüksek lisans ve mesleki eğitim veren bir üniversitedir. Baltimore Üniversitesi’nin okulları ve fakülteleri işletme, hukuk, kamu düzeni ve uygulamalı sanatlar ve bilimler alanında eğitim vermektedir.

Baltimore Üniversitesi işletme, kamu düzeni, uygulamalı serbest sanatlar ve bilimler ve hukuk alanında, kırsal bir yerleşim yerindeki çeşitlilik gösteren nüfusun ihtiyaçlarına hizmet verebilmek için yenilikçi bir eğitim sağlamaktadır. Bir devlet üniversitesi olarak Baltimore Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve mesleki eğitim gören öğrencileri için, akademik araştırma ve toplum hizmeti ortamında mükemmel bir eğitim ve destekleyici bir çevre sunmaktadır.

Üniversite;
Mesleki yükselme ve sivil hayat farkındalığıyla motive edilmiş geleneksel ve de geleneksel olmayan öğrencilere mükemmeliyeti ulaşılabilir bir hale getirmekte,
Hayat boyu süren öğrenme, kişisel gelişim ve sosyal sorumluluk için bir kurum oluşturmakta,
21. yüzyılın şehir hayatı sorunlarına anlamlı, gerçek dünya çözümleri üretmek için teori ve pratiği birleştirmekte,
Ve, kar amacı gütmeyen bir kuruluş,bölgesel bir hizmetçi ve Baltimore’un ve çevre bölgesinin gelecek, ticaret ve kültür gelişiminin ayrılmaz bir unsurudur.

Sıralama Bilgileri

U.S. News& World Report kendisinin yeni 2013 Amerika’nın En İyi Üniversiler rehberinde  Baltimore Üniversitesi’ni  kuzey bölgedeki en iyi 25 devlet üniversiteleri arasında gösterdi.

U.S News En iyi Bölgesel Üniversiteler kategorisinde 625 üniversite gösteriyor, bunlardan 230’u devlet üniversiteleri. Bu sıralamalar dört bölgeye ayrılıyor: Kuzey, Güney, Orta Batı, ve Batı. Baltimore Üniversitesi Kuzey bölgesindeki devlet üniversiteleri arasında 23 numaraya yerleşti.

U.S News En İyi Üniversite Sıralamaları

Bölgesel Üniversiteler(Kuzey)- 122. Sıra
En iyi Devlet Üniversiteleri- 37. Sıra
Gaziler için olan En İyi Üniversiteler- 85. Sıra
U.S News Yüksek Lisans için En İyi Üniversiteler Sıralaması
Part-time MBA- 162. Sıra
En İyi Hukuk Okulları- 111.sıra
Part-time Hukuk- 36. Sıra
Kamu İşleri- 68. Sıra
U.S News En İyi Online Programlar Sıralaması
En İyi Online MBA Programları- 110. Sıra

En İyi 10 Neden

Sosyal Yardım
*Schaefer Kamu Düzeni merkezi 2016 için 3000 seçim hakimi eğitti.
* Hukuk Okulu’nun 12 kliniği 2015 yılında 350’den fazla kişiye hizmet verdi.
* Baltimore Bölgesi Endeks Birliği- Jacob France Enstitüsü toplulukların yaşam kalitesini iyileştirmek için 2002’den beri bilgi sağlıyor.

Mezunlar
*Maryland Eyaleti’nin mahkeme hakimlerinin 1/3’ü Baltimore Üniversite’si mezunu
* Her 5 Baltimore suç laboratuarında çalışanlarından 1’i Baltimore Üniversitesi mezunu.
*  Baltimore’un en büyük 25 muhasebe firmasında işletme ortaklığı yapan Baltimore Üniversitesi mezunları sayısı diğer bölgelerde olan üniversitelerden mezun olan kişi sayısından fazladır.

Eğitim
*Baltimore Üniversitesi öğrencilerinin %80’i finansal destek almaktadırlar.
*Yeni mezunların %67’si kendilerinin lisans zamanlarında staj yaptıklarını belirttiler.
*Mezunların %89’u 6 ay içinde ya çalışmaya başlamışlardır ya da yüksek lisans eğitimlerine başlamışlardır.

Araştırma
*Baltimore Şiir Kütüphanesi orta-Atlantik bölgesindeki en büyük ve tek şiir koleksiyonuna sahiptir.
* Baltimore Üniversitesi Okulu Asma Kurulu Programı Mezunları mazeretsiz devamsızlıklarını %65’ten fazla bir oranda azaltmışlardır.
*Baltimore Üniversitesi işletme bölümü akademisyenlerinin %11’i Fullbright bilginleridir.

Yer
Baltimore, eski ve yeninin, yerli ve küresel olanın canlı bir karışımıdır. Şehir,güçlü bir girişimci ekonomi ve enerjik bir sosyal ortam içerisinde, 21. Yüzyılın bir Amerikan şehir modeli olarak ilerlemeye devam ederken kendi geçmişini de korumayı başarmıştır. Baltimore’un Inner Harbor’ı alışveriş, güzel bir yemek, müzik ve fazlası için harika bir adrestir. Bir deniz taksisi tutun ve serin bir akşamda civarda gezintiye çıkın, ya da limanı kendi günlük egzersiz rutinlerinin bir parçası haline getiren çok sayıda olan koşuculara, bisikletçilere ve kayakçılara katılın.

FELL’S POINT
Fell’s Point şehrin tarihi bir kısmıdır, aile hayatıyla gece hayatının karışımıyla ve alışveriş, yemek ve içki içmek için havalı olan yerleriyle meşhurdur. Ayrıca Baltimore’un kendine özgü gökyüzünü ve limanına ait bir manzara sunmaktadır.

VERNON DAĞI
Baltimore’un şehir merkezinde, Baltimore Üniversitesi kampüsünden sadece beş dakika uzaklıkta , ülkenin en çok sevilen, şehir vahalarından biridir. Baltimore Üniversitesinin birçok öğrencisi, konaklama, gece hayatı ve kariyer imkanlarının sağlıklı bir karışımını sunan bu bölgede ve civarında- şehrin tam kalbinde-yaşamaktadırlar.

BIRDLAND
Orioles ve Ravens’ın ev sahibi olarak, Baltimore spora olan aşkıyla ülkenin en güçlü geleneklerinden birine sahiptir. Camden Yards’taki tarihi Oriole Park’ı buradadır, sürekli olarak beyzbol parklarını bilenler tarafından favori mekan olarak oylanmaktadır. Sadece harika beyzbol ve Amerikan futbolumuz yok, binlerce insanı çeken  profesyonel kapalı mekan futbolumuz, birinci sınıf üniversite lakros, yerli basketbol ve futbol mücadelelerimiz de var.

LİMON ÇUBUKLARI    
Evet, tam anlamıyla yerli olan kendi yemek geleneklerimiz de var: sıcak bir yaz gününde bir kartopu, festival zamanında 36 kilo yengeç ve bir fıçı bira… ve şu: bir limon çubuğu, naneyle kombine edilmiş taze limon suyu kamışı. Mmm.

Barınma/ Konaklama

The 501
501 Franklin Caddesi
410.314.1600

1075-1995 dolar arasında
Stüdyo, 1 yataklı oda, 2 yataklı oda
The 501, kampüsten yaklaşık 1.5 km uzaklıkta yer almaktadır. Tesis granit mutfaklar, pas tutmayan çelik aletler, ücretsiz WiFi, Televizyonlu odalar, 24 saat açık fitness salonu, açık alan yeşil arazi ve ücretsiz otopark hizmeti sunmaktadır. Tam mobilyalı daireler ekstra ücret olmaksızın mevcut.

Fitzgerald at UB Midtown
1201 W. Mt. Royal Ave.
888.345.9142
1,400-2,900 dolar arası
Stüdyo, 1 yataklı oda, 2 yataklı oda,

Fitzgerald daireleri Baltimore üniversitesinde sadece birkaç bina ötede yer almaktadır. The Fitzgerald modern özelliklere ve harika toplum tesislerine sahiptir.

Hampton Court at Dolphin Street

307 Dolphin Caddesi
443.465.6277
599-1,299 dolar arası
1 yataklı oda, 2 yataklı oda, 3 yataklı oda, ve 4 yataklı oda

Horizon House

1101 N. Calvert Caddesi
410.752.5100
1,101-1,725 dolar
stüdyo, 1 yataklı oda, 2 yataklı oda

Baltimore şehir merkezinde yer alan Horizon House son moda, yüksek standart bir yaşam, havuz, fitness salonu ve özel park alanı imkanı sunmaktadır.

MadisonApartments

817 St. Paul Caddesi.
410.727.8360
695-1,300 doalr arasında
stüdyo, 1 yataklı oda, 2 yataklı oda

The Mount Royal
101-103 E. Mt. Royal Ave.
410.659.5810
1,124-1,700 dolar arasında
1 ve 2 yataklı oda

The Mount Royal Baltimore şehir merkezinin tarihi ve kültürel bir yerinde konumlanmıştır, kampüse kısa bir yürüme mesafesindedir.

The Professional Arts Building
101 W. Read Caddesi.
410.528.4500
1,024-2,038 dolar arasında
stüdyo, 1, 2, 3 yataklı oda


Mt. Vernon’da yer alanThe Professionals Arts Building(PAB) geçmişin tarihini ve cazibesini modern tesisler ve kolaylıklarla birleştiriyor. The PAB ayrıca Walk Score’da %98’lik bir orana sahiptir.

Queen Anne Belvedere
 
1214 N. Charles Caddesi.
410.385.8955
950-1,536 dolar arasında
stüdyo, 1br, 2br

Queen Anne Belvedere tarihi bir bahçe stilinde olan kampüse sadece birkaç bina uzaklıkta olan ve köşeden dönünce de Charles Caddesi üzerindeki restoranların dizildiği caddeye ulaşılabilen bir tesistir.
Tesiste konaklayanlar bölgenin Avrupai havasının tadını çıkarabilir ve  avlusunda rahatlayabilirler.

St. Paul Regency
1010 St. Paul Caddeai
410.528.8064
$760-1,100
stüdyo, 1, 2 yataklı oda
 
Sutton Place Apartments
1111 Park Ave.
410.728.8500
$863-1,598
stüdyo, 1ve 2 yataklı oda
 
Sutton Place kampüsün birkaç bina ötesinde, Meyerhoff Symphony Hall’ yakın bir yerde yer almaktadır.
 
Symphony Center
1020 Park Ave.
866.817.8598
$1,875-2,565
2 yataklı oda
 
Symphony Center, kampüsün yakınında yer almaktadır, seçim yapabileceğiniz çeşitli büyüklükte daireler ve kat planları sunmaktadır ve ücretsiz garaj parkı imkanı sunmaktadır.
 
The Varsity
30 W. Biddle Caddesi
410.637.3730
$750-1,200
stüdyo, 2 ve 4 yataklı oda (tam mobilyalı)

Sadece üniversite öğrencilerine açık olan The Varsity, kampüse yakın bir yerde yer alır ve çeşitli kat planlarıyla,323 mükemmel donanımlı odaya sahiptir. Odalar mobilyalı ve çoğu daire, buzdolabı, buzluğu, mikrodalgası, set üstü ocağı, fırını ve çamaşır ve kurutma makinesi olan tam donanımlı bir mutfağa sahiptir.

Stajlar

The Merrick İşletme Okulu’nun staj programı sınıfta öğrenilen teorileri geliştirmek ve öğrencilere  dikkatli bir şekilde, kurumlardaki saha çalışması bazlı deneyimlere katılma imkanlarını sunmak üzere tasarlanmıştır. Staj deneyimi, öğrencilere öğrendiklerini uygulama imkanına, belli bir alanda deneyim kazanmalarına ve tatmin edici bir kariyere hazırlanmalarına imkan veriyor.

Stajlar genellikle dönem boyunca en az 120 saat çalışabilecekleri part-time pozisyonlardır. Bir stajyer olarak öğrenciler değerli bir profesyonel deneyim kazanırlar.

Öğrenciler stajları için kredi kazanabilirler hatta ücret bile alabilirler. Bir staj, öğrencinin akademik ve/veya kariyer planlarıyla ilgili olmalıdır. Birçok öğrenci üniversitedeki ikinci yıllarında staj yapmayı düşünmeye başlıyor. Bu ayrıca bir kurum için de daha çok yeni olan bir yeteneği keşfetmek için bir fırsat.

Burslar

Yabancı lisans öğrencileri otomatik olarak, kabul alındığı anda verilen liyakate dayalı burslar için aday olmaktadırlar. Yabancı yüksek lisans ve mesleki eğitim öğrencileri diğer kurumsal ve dernek bursları için aday olabilirler.
Yabancı öğrenciler, kendi bütçeleriyle ya da bir sponsor aracılığıyla, eğitim masraflarının tamamını karşılamaya FAFSA’yı ( Ücretsiz Federal Öğrenci Yardımı Başvurusu)’nu tamamlamaya Amerikan Hükümeti’nden veya Baltimore Üniversitesi’nden ihtiyaç bursu almaya uygun olmadıkları için finansal açıdan hazırlıklı olmalıdırlar.

Yabancı öğrenciler için federal öğrenci yardımı
Uluslar arası finansal yardım ve üniversite burs araması (IEFA)
eduPASS- Yabancı öğrenciler için Finansal yardım
Uluslar arası Eğitim Enstitüsü (IIE)
Küresel Öğrenci Fonu Kurumu