Üniversite yetkilileri iletişime geçmek, burslar hakkında bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için formu doldurun

 
 
 
 
 

Highlighted Videos

Santa Monica College

Genel Bilgiler

İnanıyoruz ki Santa Monica College benzersiz ve mükemmel bir eğitim sunuyor. Ayrıca sayısız kaynak sunuyoruz.

Peki bizi özel yapan ne? Akademik mükemmeliyetin yanı sıra, John Drescher Planetarium; SMC Performans Sanatları Merkezinde benzersiz Broad Stage, prömiyer performans sanatları merkezi; ve Eğlence & Teknoloji Akademisi gibi bize özel farklılıklarımız var.

 Santa Monica College – Western Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiş 2 yıllık bir okul -1929 yılında sadece 153 öğrenci ile açılmıştır. Şimdi ise eşsiz kampüsünde 80'den fazla alanda yaklaşık 34.000 öğrencisine eğitim veriyor.

Etkileyici bir akademik geçmişimiz var. Eyaletteki 112 okul arasında University of California, University of Southern California ve diğer 4 yıllık okullara en çok öğrenci gönderen okuluz.

Ayrıca öğrencilerimizi 21. yüzyıla hazırlamaktan guru duyuyoruz -hemşirelik ve sağlık bakımı, güneş teknolojisi ve diğer "yeşil" alanlar, eğlence teknolojisi, bilgisayar teknolojisi, ana okulu eğitimi, işletme, grafik tasarım ve diğer meslekler gibi.

Santa Monica College dünyanın ücreti en uygun okullarından birisidir. Ayrıca okul ödemeleriniz için aktif bir şekilde çalışan Finansal Destek birimimiz bulunuyor.

Yaklaşık 155 dönümlük ana kampüsü sahillere sadece bir kaç km mesafede olup ayrıca başka kampüslerde vardır ve Santa Monica College bir öğrencinin başarılı olması için her şeyi sunuyor -bilgisayar laboratuarları, spor olanakları, performans ve görsel sanatlar uzayı ve aktif öğrenci kulüpleri. Modern binalarımızın sayısız mimari ve sürdürülebilirlik ödülüne sahip olup çeşmelerin, palmiye ağaçlarının ve bankların olduğu çok güzel bir avluya sahiptir. Ödüllü fakültemiz öğrenciler ile birebir iletişim içerisinde olarak öğrencilerin başarılı olduklarından ve hedeflerine ulaştıklarından emin oluyor.

Akademik mükemmeliyetimiz ve ana konumumuzun kent içerisinde olması dünyanın bir çok bölgesinden öğrenciyi buraya çekiyor. Santa Monica College 100'ü aşkın ülkeden gelen yaklaşık 3.300 uluslararası öğrencisi ile ülkenin en fazla uluslararası öğrenci barındıran community college'larından birisidir.

Okulumuz bireylerine konserler, oyunlar, sanat ve fotoğraf şovları ve dersler gibi bir çok uygun kültürel ve rekreasyonel faaliyet imkanlarından yararlanma fırsatı sunuyor. Okulumuz Başkan Clinton gibi dünyaca ünlü konuşmacılar ağırlıyor.

Continuing & Contract Education programımız yıl boyu bir çok ders veriyor -bilgisayar dersleri, kariyer geliştirme, sanat, kişisel gelişim ve fitness gibi.

Çok saygın bir fakültemiz olan Emeritus College 1974 yılında Santa Monica'nın merkezinde ulaşıma kolay bir noktada yaşı 55 ve üzerinde olan kişilere hizmet veriyor.

SMC ödüllü KCRW (89.9 FM) ile güney California'nın en iyi radyo yayınını yapıyor.

Sizi ana sayfamızı ziyaret etmeye, Facebook, Twitter ve YouTube'da bizi takip etmeye davet ediyor. Bizi ziyaret etmeniz bizi son derece mutlu edecektir.

 

Konum

Okulun akademik ününe ve öğrencilerinin başarısına ilave olarak kampüs imkanları da son derece eşsizdir. Modern bilim ve medya laboratuarlar yeni tamamlanmış kampüsler ile desteklenmiştir. Bilgisayar laboratuarları hemen hemen her zaman erişime açık. Modern performans sanatları merkezimiz ise mükemmel.

Öğrenci Birliği, kafeterya, büfe öğrencilere sosyalleşme ve birbirleri ile tanışma imkanı sunuyor. Kapalı alan spor faaliyetleri fevkalade, ayrıca olimpik yüzme havuzu gibi açık alan imkanları da bulunuyor.

Santa Monica sahilleri ve eşsiz havası ile meşhur. Beverly Hills, Hollywood, Malibu, ve Los Angeles Uluslararası havaalanına çok yakın. Bölgede Dinesland ve Universal Stüdyolardan, eşsiz müzelere, orkestralara, alışveriş ve spor imkanlarına kadar yapacak bir çok şey var.

 

Programlar

Santa Monica College işletme, ekonomi, fizik, bilgisayar bilimi, iletişim, grafik sanatları, kimya, biyoloji ve mühendislik gibi bir çok alanda eğitim ve transfer imkanı sunuyor. Okulda üniversite diplomasının yanı sıra Kariyer Sertifika Programları ve Bölüm Tamamlama Sertifikası veriliyor. Santa Monica College'ın en büyük önceliği öğrencilerini üniversiteye transfere hazırlamak. Bir lisans eğitiminin iki yılını tamamlayan öğrencilere 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yapmadan önce ön lisans diploması verilmektedir. Sınıflarda 4 yıllık okullara göre daha az öğrenci olup temel hedef öğrencileri bir üst seviye üniversite eğitimine hazırlamaktır.

Barınma

Tüm öğrenciler aile yanında kalma, apartman yaşamı, eşyalı ev ve diğer barınma imkanları hakkında bilgilendiriliyor. Tüm öğrencilerimize bölümleri başlamadan önce barınma olanaklarını araştırmayı öneriyoruz.

Homestays: Eğer Amerika'lı bir aile ile yaşamak istiyorsanız, Homestay Programı tam size göre. Bu programda özel şirketler bir ücret karşılığı önceden belirlenmiş genelde "Host Family" denen ailelere sizin uygunluğunuzu araştırıyor. Evde kalma durumunuz sizin ve ailenin tercihlerine göre şekilleniyor. Host family'ler genelde yemek verirken büyük olasılıkta kendinize ait bir odanız olacak ve diğer aile bireyleri ile ortak banyo kullanıyor olacaksınız.

Shared Furnished Housing: SMC'den 30 dakikalık otobüs mesafesinde rahat ve güzel apartmanlarda yaşam. Bazı faturalar kiraya dahildir.

Apartment Rentals: Santa Monica ve çevre bölgelerde kiralayabileceğiniz bir çok apartman mevcut.

 

İngilizce Programı (Koşullu Kayıt)

Yeterli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler koşullu kayıt yapabilir ve SMC'nin Yoğun İngilizce Programına (IEP) kayıt yaptırabilirler. Bu kredisiz bir ders olup haftalık 20 saatliktir. IEP'ye başvurmak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterlilik belgesi hariç normal kayıt için gerekli tüm belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.  IEP'yi başarılı bir şekilde (1-3 dönem) tamamlayan öğrencilerin bölümlerine başlamadan önce ayrıca bir TOEFL/IELTS sınavına girmeleri gerekmemektedir.

İşe yerleştirme

Optional Practical Training (OPT) tüm uluslararası öğrencilere verilen bir haktır. OPT sayesinde öğrenciler mezun olduktan sonra alanları ile ilgili bir işte 12 aya kadar resmi olarak çalışabilirler. Bir çok öğrenci mezun olduktan sonra bu programa başvuruyor ve bir yerde bir yıl süre ile çalışıyor. Pre-Completion OPT sayesinde okulunuz bitmeden çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışmak isteyen öğrencilerin daha fazla bilgi için Uluslararası Eğitim Merkezine başvurmaları gerekmektedir.

Staj

Curricular Practic Training (CPT)  tüm şartları karşılayan ve onay alan öğrencilere verilen bir imkandır. Staj yapmak isteyen öğrencilerin daha fazla bilgi için Uluslararası Eğitim Merkezine başvurmaları gerekmektedir.

Burs

Sınırlı miktarda burs verilmektedir. Burslar çoğu zaman 2. sınıf öğrencilerine 500-1.000 dolar aralığında verilmektedir.

Santa Monica College'ı seçmek için 10 neden?

 1. UC, CSU, USC gibi okullara ülkenin en çok transfer öğrencisi gönderen okul
 2. F-1 vizesi öğrencilerine yıllık 7.800 dolar gibi uygun okul ücreti (Güz ve Bahar dönemi için toplam 24 kredi üzerinden).
 3. 80'in üzerinde bölüm
 4. Kendisini öğrencilerinin başarısına adamış ödüllü bir fakülte
 5. ABD'nin en yoğun F-1 öğrencisinin bulunduğu çok çeşitli bir community college ortamı
 6. Kredisiz Yoğun İngilizce Programı. IEP'yi başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin bölüm derslerine TOEFL veya IELTS sınavları olmaksızın başlayabilirler.
 7. Kayıt, oryantasyon, barınma, banka işlemleri, göçmenlik, akademik danışmanlık ve öğrenci aktiviteleri gibi konularda uluslararası öğrenciler için destek hizmetleri
 8. Sahillerden sadece bir kaç km uzaklıkta güneşli canlı bir California şehrinde kampüs hayatı
 9. SMC özel kampüs dersleri, sanat ve bilim fuarları, yıl boyu süren etkinlikler ve 60'ın üzerinde öğrenci kulübü gibi bir çok kültürel ve rekreasyonel aktiviteye ev sahipliği yapıyor.
 10. Futbol, Basketbol, Amerikan futbolu, softbol, kır koşusu, tenis, voleybol, atletizm, su topu, yüzme ve dalış gibi bir çok spor faaliyeti.

 

Guaranteed Transfer Agreements with Four -Year Institutions

 1. University of California (UC): Davis, Irvine, LA (Scholar's Program), Merced, Riverside, Santa Barbara, Santa Cruz
 2. California State Universities (CSU) San Marcos
 3. American University of Paris
 4. Arizona State University
 5. Notre Dame de Namur University
 6. Western Oregon University